Ekskursijų maršrutai
Yra žmonių, kurie per pusdienį sugebėtų aplėkti 3 pažintinius takus, o kitas ir viename visą dieną praleisti gali. Todėl geriausia maršrutą susidėlioti pačiam, pagal poreikius ir galimybes, o jei reikia patarimų – kreipkitės, padėsime rasti optimalų sprendimą. Pradėkite savo pažintį su parku nuo lankytojų centro – čia gausite visą reikiamą informaciją.
Siūlome išbandyti vieną iššūkį ir du mūsų parengtus teminius maršrutus bei savarankiškai pakeliauti po Kauno marių regioninį parką. Kiekvieno maršuto pradžia – lankytojų centras (pasitikslinkite dėl darbo laiko), kuriame rasite ne tik originalią ekspoziciją, pristatančią išskirtines parko vertybes, bet ir išsamią informaciją apie lankytinas vietas. Toliau – savarankiškas „pabėgimas“ į gamtą ir pažintis su parko „perliukais“ natūralioje aplinkoje, nuotykiai ir atradimai… Tad pirmyn: iš lankytojų centro – į gamtą!
Margasis maršrutas „Gamtos išburta, žmogaus sukurta“
Kauno marių regioninis parkas ypatingas savo istorine patirtimi ir gamtos apsuptimi. Daugiau nei prieš 50 metų atsiradusios Kauno marios tarsi į vieną krantų virtinę suvėrė daugybę įspūdingų gamtos ir kultūros paveldo objektų, kurie šiandien traukia lankytojų akį ir žadina jų smalsumą. Lankytojų centro ekspozicijoje susipažink su išskirtinėmis parko vertybėmis ir keliauk jų atrasti į gamtą. Margasis maršrutas padės atrasti ir pažinti užburiančius gamtos kampelius ir išskirtinius žmogaus rankų sukurtus kultūros paveldo šedevrus.
Jei pritrūkai spalvų, šis maršrutas nuspalvins Tavo dieną.
Šakotasis maršrutas „Milžinų paunksmė“
Šis maršrutas kviečia pažinti medžių karalystę ir pajusti jų stebuklingą galią. Dubravos arboretume nustebins neįprasti rudenį pražystantys krūmai, miške – paslaptingieji galiūnai ir neišskiriami įsimylėjėliai, o žalieji Kadagių slėnio „daktarai“ išdezinfekuos ne tik plaučius, bet ir mintis. Medžiai – tai gyvybė, o gyvybė – tai stebuklas.
Jei jautiesi apmiręs nuo urbanizacijos nuodų – šis maršrutas Tave atgaivins.
Iššūkis: atrask kalbančius stendus
Tiems, kurie viską jau matė, išbandė, ant kiekvieno parko suolelio pasėdėjo, užlipo į visus piliakalnius ir žvalgėsi nuo visų atodangų, siūlome paprastą, bet smagų iššūkį, kuris turėtų ypač patikti keliaujantiems su vaikais. Tad turėdami laiko, bet nesugalvodami, ką nuveikti – išsiruoškite ieškoti „kalbančių“ stendų, o gal ryšitės draugų rate susiorganizuoti „Žvėriškas lenktynes” ir pasinerti į nedidelį orientacinį nuotykį.
Kas jūsų laukia? 12 stendų, 12 žvėriškų patarimų, 12 taškų orientaciniam alkiui numalšinti.
Naudodamiesi žemėlapiu ir savo orientaciniais gebėjimais, suraskite 12 žvėriškai nuotaikingų dvipusių stendų, įrengtų įvairiose parko vietose (kai kurios labai užsislapstinusios). Kiekvieno stendo antra pusė – skirtinga. Tad mūsų stendai – ne mėnulis – galima pamatyti jų antrą pusę. O kitoje pusėje vis kitas personažas – nuomonės formuotojas („influenceris”), kuris tikrai turėtų, ką pasakyti, jei tik mokėtų mūsų kalbą.
Kaip juos prakalbinti? Tiems, kurie mėgsta aktyvuoti vaizduotę ir negali gyventi be šiuolaikinių technologijų (arba tingi skaityti stendus) – galimybė paklausyti „influencerių” kalbos gyvai. Nuskanuokite ant stendo esantį lipduką su QR kodu (tam reikės atsisiųsti į telefoną bet kurią QR kodo nuskaitymo programėlę) ir paklausykite, ką kalba gyvūnai. Vienoje stendo pusėje turėsite galimybę išgirsti „gidės“ pasakojimą apie Kauno marių regioninį parką, o kitose – vis kito gyvūno pamąstymus.
Iš šių stendų žvelgia Lietuvos gamtos fotografų Dariaus Babelio, Renato Jakaičio, Mindaugo Kirstuko užfiksuotos gyvūnų nuotraukos. Tad galime drąsiai teigti – turite progą apsilankyti bene didžiausią plotą užimančioje fotografijų parodoje po atviru dangumi.
Jeigu reikalingos ekskursijos gido ar žygio vedlio paslaugos, žiūrėkite čia.
Ramunės Mikitiejevos nuotraukos