Kauno marių regioninis parkas
Atidaryta Nemuno slėnio lauko ekspozicija
FACEBOOK
2023-08-16
Atidaryta Nemuno slėnio lauko ekspozicija
Kauno marių regioninio parko lankytojams ir svečiams pristatome dar vieną naują objektą - užlieto Nemuno slėnio lauko ekspoziciją, kurios dėka, daug nevarginat kojų, bus galima geriau suvokti Kauno marių kraštovaizdžio komplekso išskirtinumą ir susipažinti su unikaliu nematerialiuoju Kauno marių regioninio parko paveldu.

Ekspozicijoje galima simboliškai pasivaikščioti senąja Nemuno vaga, aplankyti stilizuotus namelius, įprasminančius 19 kaimų, kurių neberasime ne tik žemės paviršiuje, bet ir žemėlapiuose - neliko net pavadinimų, prie kaimų galima sutikti ir Kauno marių dugne pradingusius ir esamus piliakalnius, legendomis apipintas grėsmingas Nemuno rėvas. Ekspoziciją gali apžiūrėti ir neįgalieji. Mediniu takeliu galima pravažiuoti vežimėliais, o įgarsintus tekstus gali pasiklausyti ne tik silpnaregiai, bet ir visi, kas nori, pasinaudoję QR kodais.

Ekspozicija įsikūrusi netoli Duobakalnio stovyklavietės (Leonavo kaime, Taurakiemio sen., Kauno raj.). Automobiliu ekspoziciją galima surasti www.google.com paieškos lange įrašant pavadinimą „Nemuno slėnio ekspozicija“. Viešuoju transportu į „Nemuno slėnio ekspoziciją“ reikia važiuoti iš Kauno autobusų stoties 179 autobusu iki Viršužiglio stotelės. Išlipus stotelėje keliaukite Žiglos g. į ŠV 330 m, po to pasukite į dešinę Pamario g. ir eikite 1 kilometrą.  
Kauno mariųregioninis parkas
Kauno marių regioninis parkas
Biudžetinė įstaiga, Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcija, Jono Biliūno g. 55, LT-29110 Anykščiai, el. p. aukstaitija@saugoma.lt, Kauno marių regioninio parko grupė, Miškininkų g. 2, Vaišvydavos k., Kauno raj., tel. +370 373 83071.
Duomenys apie Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcija kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Kodas 306108968.
Visos teisės saugomos. Cituojant būtina nurodyti šaltinį.