Kauno marių regioninis parkas
Atnaujinti laiptai Arlaviškių pažintiniame take
FACEBOOK
2021-12-13
Atnaujinti laiptai Arlaviškių pažintiniame take
Prasideda laukimo metas... Nekantraudami laukiame ne tik gražiausių metų švenčių, kuomet įsižiebs šventinių lempučių, žvakių ir laužų šviesos, bet ir užsidegs „žalia šviesa“, žyminti Arlaviškių pažintinio tako tvarkymo darbų pradžią.

Kol kas vis dar laukiame,  kol atsakingos institucijos patikrins viešojo pirkimo procedūrų dokumentus ir galėsime pasirašyti rangos darbų sutartį. Ilgai laukus, dar palauk... Taip viename savo eilėraščių rašė poetė Salomėja Nėris, kurios muziejų, autentišką kūrėjos namą, galite aplankyti Palemone. Bet mes jauni (taip, kitąmet parkui sukaks tik 30 metukų!) ir sėdėt vietoj negalim (čia irgi iš kažkokios dainos), todėl ėmėmės sutvarkyti dalį laiptų, vedančių iki marių. Kadangi ši laiptai nebuvo įtraukta į planuojamą medinio tako perstatymą, teko ieškoti kitų galimybių. Pateikėme paraišką Aplinkos apsaugos rėmimo programai ir gavome finansavimą. Tad senieji supuvę ir nestabilūs terasiniai laiptai bei pakopos, kaip tie sudeginti Povilaičio dainos tiltai, jau liks praeity. Kitąmet tikimės, kad pavyks atnaujinti ir kitą dalį laiptų, vedančių per mišką.


Takas bus perstatomas iš pagrindų

Kol lauksime Kalėdų stebuklų, primename, kad Arlaviškių botaninio draustinio pažintinio tako lentinė dalis bus perstatyta iš pagrindų. Dar vasaros pradžioje gražiausiu Lietuvoje tituluojamą, bet avarinės būklės taką teko oficialiai uždaryti dėl lankytojų saugumo. Tuomet tęsėsi ilgus metus trukusios finansavimo paieškos. Galiausiai sutelkus bendras pastangas mums pavyko ir šiandien jau galime pasidžiaugti, kad turėsime naują lentinį taką. Tako konstrukcijos bus keičiamos iš pagrindų, įvedamos ilgaamžiškesnės medžiagos. Tam direkcija dar prieš keletą metų buvo užsakiusi statybos projektą, pagal kurį jau buvo atnaujintos 3 take esančios apžvalgos aikštelės. Likusi lentinė tako dalis, iki kol sulaukėme galimybės rekonstruoti iš esmės, buvo tvarkoma lėšomis, gautomis iš lankytojų bilietų ar pavienių lankytojų iniciatyva įsigyjant vardines lentas, tačiau supuvus mediniams poliams vien keisti lentas nebepakako.

Dabar lentinis  takas bus tvarkomas pagal Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos inicijuotą projektą „Kraštovaizdžio vertybių apsauga ir pritaikymas pažinti“. Visa tai kainuos maždaug 310 tūkst. eurų,  50 tūkst. eur. prisidės ir Kauno rajono savivaldybė, o rezultatą tikimės pamatyti kitų metų rudeniop. Tad 30-tąjį Kauno marių regioninio parko gimtadienį viliamės paminėti jau ant naujos tako dangos.

O kol visi kažko laukiame – švenčių, Kalėdų senelio, geresnių metų, teigiamų ar neigiamų (priklausomai nuo situacijos) tyrimų rezultatų, pašto siuntų, dienos pietų, darbo pabaigos, naujos serijos – sutrumpinti laukimą padės pasivaikščiojimas gamtoje.

Galbūt keliaudami Kauno marių regioninio parko pažintiniais takais ir trasomis pastebite, kad kažko reikėtų? Pasidalinkite savo pastebėjimais su mumis, pasižymėsime savo sąraše 😉

Taip pat primename, kad galite prisidėti prie parko tvarkymo ir gražinimo įsigydami vienkartinį lankytojo bilietą arba savanoriškais darbais.

Kauno mariųregioninis parkas
Kauno marių regioninis parkas
Biudžetinė įstaiga, Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcija, Jono Biliūno g. 55, LT-29110 Anykščiai, el. p. aukstaitija@saugoma.lt, Kauno marių regioninio parko grupė, Miškininkų g. 2, Vaišvydavos k., Kauno raj., tel. +370 373 83071.
Duomenys apie Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcija kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Kodas 306108968.
Visos teisės saugomos. Cituojant būtina nurodyti šaltinį.