Kauno marių regioninis parkas
Balandį pasitikime su pelėdomis
FACEBOOK
2019-03-19
Balandį pasitikime su pelėdomis
Kasmet įsibėgėjantį pavasarį pasitinkame kalbėdami apie pelėdas ir vaikščiodami po naktinį mišką. Šįmet ritualus vėl kartosime. Balandžio 5 d. Kauno marių regioniniame parke visas dėmesys ir plačiai atmerktos akys bei stačios ausys bus skirtos pelėdoms - "Pelėdų naktis" atplasnoja.

Pelėdų gerbėjai renkasi Kauno marių regioninio parko Lankytojų centre. Čia paslaptis apie pelėdas padės atskleisti šių paukščių tyrinėtoja, knygelės "Kas spokso iš uokso?" autorė - ornitologė dr. Gintarė Grašytė. Pokalbių apie pelėdas metu vaišinsimės gilių kava, kad sutemaujant miške miegas tarsi žiema neužkluptų netikėtai ir akys būtų plačios kaip pas pelėdinius paukščius. Juk keliaujant tamsos apsupty norėsis ne tik išgirsti paslaptingų garsų, bet ir pamatyti tai, ko dažnai nepastebime - kad ir žydinčio miniatiūrinio šaltibarščių spalvos lazdyno žiedelio, višta apsimetančios pienės (vištapienės) ar tiesiog po kojom gulinčio virtuolio, kuris naktį gali tapti rimta kliūtimi. Tad kviečiame prisijungti tuos, kurie nori sužinoti daugiau apie pelėdas ir aktyviai bei smagiai praleisti laiką gamtoje. 

Renginio pradžia 18.00 val.
Renginio vieta: Kauno marių regioninio parko Lankytojų centras, Miškininkų g.2, Vaišvydava.
Žygio maršruto ilgis: ~8 km. Planuojame žygį užbaigti prieš vidurnaktį.
Dalyvio mokestis: 5 eur. vertės parko lankytojo bilietas.

Renginio dalyvių prašome turėti savo daugkartinį puodelį kavai ar arbatai, nes vienkartiniai plastiko indai ne tik kenksmingi, bet tebūnie tampa ir nebemadingi! Galvokime apie aplinką ir tausokime ją tinkamais kasdieniais sprendimais.

BŪTINA išankstinė registracija užpildant šią formą.
Kauno mariųregioninis parkas
Kauno marių regioninis parkas
Biudžetinė įstaiga, Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcija, Jono Biliūno g. 55, LT-29110 Anykščiai, el. p. aukstaitija@saugoma.lt, Kauno marių regioninio parko grupė, Miškininkų g. 2, Vaišvydavos k., Kauno raj., tel. +370 373 83071.
Duomenys apie Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcija kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Kodas 306108968.
Visos teisės saugomos. Cituojant būtina nurodyti šaltinį.