Kauno marių regioninis parkas
Biologinės įvairovės išsaugojimu domėjosi Seimo narys
FACEBOOK
2021-08-20
Biologinės įvairovės išsaugojimu domėjosi Seimo narys
Lietuvos saugomos teritorijos yra išskirtinės vietos: ne tik išsaugančios, bet ir sukuriančios galimybę pažinti gamtos ir kultūros vertybes, biologinę įvairovę, suprasti gamtoje vykstančius reiškinius. 

Susipažinti su biologinės įvairovės išsaugojimu į Kauno marių regioninio parko direkciją ir jai priskirtą Dubravos rezervatinę apyrubę atvyko LR Seimo narys Kasparas Adomaitis.

"Vos 120 ha rezervate, jau beveik 60 metų kraštovaizdį kuria gamta be žmogaus įsikišimo. Tik ant tako užvirtusius medžius nupjauna ar patraukia miškininkai, visus kitus sutvarko pati gamta. Aišku, kadangi lankytojų daug (leidžiama vaikščioti tik taku), namus randa ir vienkartiniai kavos puodeliai.

Rezervatas svarbus ir mokslininkams – atliekami miškininkystės tyrimai, stebima, kaip sąlyginai natūralioje aplinkose formuojasi ryšiai tarp augalų, mikroorganizmų ir gyvūnų, kokios maisto ir energijos grandinės vystosi. Beveik ketvirtadalį ploto užima aukštapelkė, kadaise buvusi ežeru, dabar vestuvinių fotosesijų vieta, ateityje irgi virsianti mišku. Susipažinom su nuoširdžiai savo darbui atsidavusiu regioninio parko biologu Mindaugu Kirstuku, parko formavimosi istorija ir išsaugojimo iššūkiais." – savo įspūdžiais dalinosi Seimo narys.

K. Adomaitis apsilankė ne tik pelkėje, bet ir lydimas Kauno marių regioninio parko vyr. specialisto Mindaugo Kirstuko patyrinėjo Dubravos rezervatinės apyrubės mišką, kuris turi sengirės požymių ir patenka į europinės svarbos saugomų teritorijų tinklą "Natura 2000". Čia išskirta Buveinių apsaugai svarbi teritorija – Vakarų taigos miškai.  Daugiau kaip 60 metų čia nevyksta jokia aktyvi ūkinė veikla, gamta tvarkosi pati. Tokia buveinė, kurioje yra daug negyvos medienos, sukuria sąlygas gyventi retoms augalų, gyvūnų ar grybų rūšims.

"Tikrai daug ir krituolių, ir nudžiuvusių medžių. Didysis šiandienos ginčas yra, ar tai atspindi turtingą biologinę įvairovę bei puikus šios įvairovės saugojimo būdas, ar tai apleistas ir ekonominę vertę praradęs miškas... Susitarime dėl Lietuvos miškų, tikiuosi, pavyks rasti atsakymą – o šiaip jau Lietuvai, be abejo, reikia daugiau ir daugiau gamtininkų, ir daugiau teritorijų ne tik apsaugančių atskiras rūšis, bet ir apskritai palankių biologinei įvairovei." – akcentavo svečias.



Parengta panaudojus informaciją ir nuotrauką iš Kasparo Adomaičio "Facebook" paskyros
Kauno mariųregioninis parkas
Kauno marių regioninis parkas
Biudžetinė įstaiga, Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcija, Jono Biliūno g. 55, LT-29110 Anykščiai, el. p. aukstaitija@saugoma.lt, Kauno marių regioninio parko grupė, Miškininkų g. 2, Vaišvydavos k., Kauno raj., tel. +370 373 83071.
Duomenys apie Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcija kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Kodas 306108968.
Visos teisės saugomos. Cituojant būtina nurodyti šaltinį.