Kauno marių regioninis parkas
Birželio 1 dieną startuoja žygis "Už švarią Lietuvą"
FACEBOOK
2019-05-30
Birželio 1 dieną startuoja žygis "Už švarią Lietuvą"

„Kūrybos kampas 360 o“ kviečia jungtis į žygį „Už švarią Lietuvą“, organizuojamą birželio 1 - 6 dienomis Kauno ir Kauno rajono paribiu. Idėją palaiko ir Kauno marių regioninio parko direkcija, kurioje dalyviai apsistos birželio 4 d. Kviečiame visus norinčius jungtis prie žygeivių, susitikti, pabendrauti su žygio dalyviais, palaikyti juos geru žodžiu ar po sunkios žygio dienos pavaišinti ridikėliais iš savo sodo. Atvykite į Kauno marių regioninio parko lankytojų centrą nuo 18:00 val., o norintys keliauti kartu - registruokitės į žygį.

 „Kūrybos kampas 360°“ – socialinė iniciatyva, jau ketvirtus metus plėtojanti darnaus vartojimo ir antrinio dizaino idėjas, besirūpinanti švaresnės ir sveikesnės aplinkos kūrimu ir saugojimu. Jos įkūrėjas Giedrius Bučas ne kartą girdėtas televizijos laidose, konferencijose, seminaruose darnaus vartojimo, minimalistinio gyvenimo būdo paskaitose, konsultavęs ne vieną įmonę, nuo veiklos pradžios kartu su komanda apmokęs daugiau kaip 4000 Lietuvos vaikų suteikti antrą gyvybę panaudotiems daiktams.

„Kūrybos kampas 360°“ kviečia jungtis į žygį „Už švarią Lietuvą“, organizuojamą birželio 1 - 6 dienomis Kauno ir Kauno rajono paribiu. Žygio dalyviai keliaus tiek niekieno teritorijomis, kurių nepasiekia aplinkos tvarkymo darbuotojų žemėlapiai, tiek ir gyvenvietėmis, parkais, palei upes, kur žmonės gyvena, leidžia laisvalaikį. Rodos, nieko naujo, juk turime ką tik praūžusią akciją „Darom“, Lietuvos atliekų rūšiavimo rodikliai auga, pradedame pamažu lygiuotis į kitas ES šalis, bet šio žygio tikslas kitoks – gerokai gilesnis žvilgsnis į aplinkos, neatsinaujinančių išteklių tausojimo, atliekų emigracijos į ekosistemas problemas.

Giedrius Bučas ir „Kūrybos kampas 360°“ kviečia į žygį ne tik rinkti pakeliui randamas šiukšles, bet ir jas suskirstyti, susisteminti, pasidaryti mūsų vartojimo dėlionę, kartu pasvarstyti, kaip jos teršia mūsų aplinką ne tik vizualiai, kokią įtaką daro mūsų pačių ir gyvūnijos bei augalijos sveikatai. Žygio dalyviai diskutuos, kas pasikeistų, jei kažko atsisakytume ar supakuotume kitaip, pateiks pasiūlymus Kauno ir Kauno raj. savivaldybėms dėl aplankytų vietų tvarkymo,  verslams pasiūlys padėti sugeneruoti idėjas, kurios priartintų juos prie bendros siekiamybės – kuo mažesnės šiukšlių gamybos. O kartu keliaujantys, prisijungsiantys prie žygio kad ir vienai dienai, sekantys žygio įrašus socialiniuose tinkluose išgirs, kaip keisdami savo įpročius kiekvienas galime prisidėti prie švaresnės Lietuvos ir pasaulio kūrimo.

„Iš ko sužinome, kaip gyveno žmonės prieš šimtus metų, kol dar nebuvo rašto? Taip, iš archeologinių radinių. Ką randa archeologai žemės sluoksniuose dabar? Monetas, keramikos šukes, papuošalus, įrankių detales. Iš to atseka, kokioje vietoje kas gyveno, kokia buvo žmonių kultūra, kur turtuoliai, kur amatininkai ar varguoliai, kokie buvo jų vartojimo įpročiai.  
Žygio metu mes patys būsime lyg ateities archeologai. Kasdien savo kelyje renku šiukšles, ir galiu tiksliai pasakyti, kur lankosi asocialūs asmenys, kur šeimos, jaunimas, sportininkai, narkomanai. Kokios dominuoja cigaretės – kontrabandinės ar legalios, kokia mėgstamiausia gamtoje pramogaujančiųjų gėrimų ar saldumynų rūšis. Daugybė šiukšlių, paliktos mažai lankomose vietose, nesurinktos pamažu virsta mūsų amžiaus kultūriniu sluoksniu, kurį tirs ateities kartos, kaip dabar tiriame mes. Dūlėdamos jos nukeliaus į gruntinius vandenis, mikrodalelių pavidalu pateks į kūdikių kūnus ar juos netyčia prarijusių paukščių, gyvūnų organizmus. Nenumestos ar išgelbėtos iš žemės, jos paliktų šviesesnį mūsų kartos vaizdą ir mažesnį buvimo pėdsaką“ – komentuoja Giedrius Bučas.

„Už švarią Lietuvą“ idėja, kaip nuo kalno paleista sniego gniūžtė, ridenasi vis didesniu kamuoliu. Iki gegužės 28 dienos į žygį jau užsiregistravo per 160 žmonių, o susidomėjusiųjų juo skaičius perkopė 2100. Žygio startas birželio 1 dieną 11 valandą bus duotas Lietuvos aviacijos muziejuje, buvusiame keleivių terminale, kur susitikdavo išvykstantys ir išlydintys, grįžtantys ir pasitinkantys.  Per šešias dienas žygio dalyviai planuoja nukeliauti apie 90 km, į nakvynės vietas susitikimams ir diskusijoms bus kviečiamos atvykti Kauno ir Kauno raj. paribio bendruomenės, skatinamos pakeliui susirinkti tai, ką ras ant kelio.

Kasdien augantį žygį organizuojanti savanorių komanda – ne tik Lietuvos  žmonės, neabejingi aplinkai, patys keičiantys savo įpročius ir kviečiantys keisti kitus, bet ir analogiškų vertybių vedami lietuviai, gyvenantys kitose šalyse. Į žygio partnerių komandą jungiasi ir verslo įmonės, palaikančios žygio idėją, žiedinės ekonomikos specialistai, mokslininkai, studentai ir visi savo gyvenamajai aplinkai neabejingi žmonės.

Žygio idėją palaiko ir Kauno marių regioninio parko direkcija, kurioje dalyviai apsistos birželio 4 d. Kviečiame visus norinčius susitikti, pabendrauti su žygio dalyviais, palaikyti juos geru žodžiu ar po sunkios žygio dienos pavaišinti ridikėliais iš savo sodo. Atvykite į Kauno marių regioninio parko lankytojų centrą nuo 18:00 val.

Žygio "Už švarią Lietuvą" grafikas:
Birželio 1 d. Startas: Lietuvos aviacijos muziejus, Veiverių g. 132, Aleksotas, Kaunas.  

9:00 val. – renkamės

9:30 val. - spaudos konferencija

11:00 val. – iškeliaujame
 
Birželio 1 d. 18:00 val. vakaronė ir nakvynė Raudondvario kultūros centre, Instituto g. 1A-2, Raudondvaris.

Maršruto ilgis 15 km.

Birželio 2 d. 9:30 val. iškeliaujame iš Raudondvario kultūros centro, Instituto g. 1A-2, Raudondvaris.

Birželio 2 d. 18:00 val. vakaronė ir nakvynė Bažnyčios g. 3, Domeikavos km., Kauno raj. Maršruto ilgis 17,5 km.

Birželio 3 d. 9:30 val. iškeliaujame iš Bažnyčios g. 3, Domeikavos km., Kauno raj.

Birželio 3 d. 18:00 val. vakaronė ir nakvynė Kertupio g.18, Neveronių km., Kauno raj. Maršruto ilgis 22,5 km.

Birželio 4 d.9:30 val. iškeliaujame iš Kertupio g.18, Neveronių km., Kauno raj.
Birželio 4 d. 18:00 val. vakaronė ir nakvynė Kauno marių regioninio parko direkcija, Miškininkų g. 2, Vaišvydavos km., Kauno raj. Maršruto ilgis 19,5 km.

Birželio 5 d. 9:30 val. iškeliaujame iš Kauno marių regioninio parko direkcija, Miškininkų g. 2, Vaišvydavos km., Kauno raj.

Birželio 5 d. 18:00 val. vakaronė ir nakvynė Rokų laisvalaikio salėje, Nemuno g. 14, Rokų km, Kauno raj. Maršruto ilgis 9 km.

Birželio 6 d. 9:30 val. iškeliaujame iš Rokų laisvalaikio salės, Nemuno g. 14, Rokų km, Kauno raj.

Birželio 6 d. Finišas: Lietuvos aviacijos muziejus, Veiverių g. 132, Aleksotas, Kaunas. Maršruto ilgis 12 km.

18:00 val. – sugrįžimas

19:00 val. - spaudos konferencija

20:00 val. - keliaujame namo

 

Informacija apie žygį 

Žygio maršrutas 

Kviečiame keliauti kartu.
REGISTRACIJOS anketa.
Kauno mariųregioninis parkas
Kauno marių regioninis parkas
Biudžetinė įstaiga, Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcija, Jono Biliūno g. 55, LT-29110 Anykščiai, el. p. aukstaitija@saugoma.lt, Kauno marių regioninio parko grupė, Miškininkų g. 2, Vaišvydavos k., Kauno raj., tel. +370 373 83071.
Duomenys apie Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcija kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Kodas 306108968.
Visos teisės saugomos. Cituojant būtina nurodyti šaltinį.