Kauno marių regioninis parkas
Dėl avarinės būklės uždaromas Arlaviškių pažintinis takas
FACEBOOK
2021-05-28
Dėl avarinės būklės uždaromas Arlaviškių pažintinis takas
Informuojame, kad nuo birželio 7 d. uždaromas Arlaviškių botaninio draustinio (Kadagių slėnio) pažintinis takas.

Dėl tako avarinės būklės lankytis jame tapo nesaugu, todėl priimtas sprendimas taką uždaryti iki tol, kol avarinė būklė bus stabilizuota arba atsiras galimybė taką remontuoti.

Kadagių slėnis – išskirtinis Arlaviškių botaninio draustinio akcentas. Tai viena žinomiausių ir lankomiausių vietų Kauno marių regioniniame parke. Čia 2010 metais įrengtas lentinis takas, pritaikytas neįgaliesiems, kasmet sulaukia tūkstančių lankytojų. 2016 metais takas buvo išrinktas gražiausiu Lietuvoje. Draustinis yra išskirtas ir kaip svarbaus Europos mastu saugomo ekologinio tinklo Natura 2000 teritorija. Vietovė pasižymi ne tik išskirtiniu kraštovaizdžiu, bet ir retų augalų buveinėmis.

Paskutiniais metais itin pablogėjus tako lentinės dalies fizinei būklei ir neturint pakankamai finansinių išteklių, direkcija stengėsi remontuoti taką dalimis, inicijavo vardinių lentų įsigijimo akciją, platino paramos magnetukus ir savanoriškus  lankytojų bilietus, už kuriuos surinktos lėšos buvo skiriamos takui remontuoti. Tačiau ne visi lankytojai nori prisidėti prie tako priežiūros įsigyjant bilietą, tad priemonės yra nepakankamos ir laikinos. Tikėjomės, kad pavyks palaikyti tako būklę iki tol, kol pavyks gauti finansavimą viso tako atnaujinimui. Nuolat sulaukiame lankytojų nusiskundimų. Nors prie tako jau seniai kabo apie tako avarinę būklę informuojantis plakatas, raginantis būti atidiems, deja, be incidentų neapsieinama. Tad tenka taką uždaryti dėl pačių lankytojų saugumo.

Atsiprašome už nepatogumus. Rekomenduojame aplankyti kitus pažintinius Kauno marių regioninio parko ir jam priskirtų draustinių takus: Pakalniškių, Žiegždrių, Rumšiškių, Pažaislio, Jiesios kraštovaizdžio draustinio, Kamšos botaninio-zoologinio draustinio ir kt. Kartu nepamirškite įsigyti vienkartinio lankytojo bilieto, nes už juos surinkti pinigai tiesiogiai grįžta į parko teritoriją prasmingais darbais – taip galime užtikrinti lankytinų objektų infrastruktūros priežiūrą. Bilietą įsigyti galima ir siunčiant SMS numeriu 1860, įrašius tekstą KMRP.

Daugiau informacijos apie lankytojų bilietą čia.
Kauno mariųregioninis parkas
Kauno marių regioninis parkas
Biudžetinė įstaiga, Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcija, Jono Biliūno g. 55, LT-29110 Anykščiai, el. p. aukstaitija@saugoma.lt, Kauno marių regioninio parko grupė, Miškininkų g. 2, Vaišvydavos k., Kauno raj., tel. +370 373 83071.
Duomenys apie Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcija kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Kodas 306108968.
Visos teisės saugomos. Cituojant būtina nurodyti šaltinį.