Kauno marių regioninis parkas
Dovanos Jiesios kraštovaizdžio draustinio lankytojams
FACEBOOK
2020-12-18
Dovanos Jiesios kraštovaizdžio draustinio lankytojams

Gamta ir laisvalaikis joje – yra pati geriausia dovana. O mes stengiamės dovanų palikti ne tik parko, bet ir priskirtų teritorijų lankytojams. O stengėmės labai! Šįkart atnaujinome informacinius stendus valstybiniame Jiesios kraštovaizdžio draustinyje. Nuo šiol keliaujant čia esančiu pažintiniu taku lankytojus pasitiks ir lydės šių vietovių karaliukas tulžys – spalvingasis paukštis, atodangų ir skaidrių upelių simbolis.

Išduosime paslaptį – stendai kainavo 33 pusantros valandos trukmės edukacijas: būtent tiek jų reikėjo pravesti direkcijos darbuotojams, kad uždirbtume stendams įrengti reikalingą pinigų sumą. Spėjome tai padaryti „tarpkarantininiu“ laikotarpiu, ir dabar Jiesios kraštovaizdžio lankytojai gali sužinoti daugiau apie šios vietos išskirtines vertybes.

Linkime įdomių atradimų gamtoje ir prašome tik vieno – išsinešti tai, ką atsinešate: tegul švari aplinka džiugina ne mažiau nei kalėdinės dainos prekybos centruose!


Na, o prie gerų darbų gamtai prisidėti gali kiekvienas sąmoningas lankytojas ne tik išsinešdamas savo šiukšles ar pakeldamas kažkieno kito paliktą "dovanėlę". Jau nuo 2015 metų yra įvestas savanoriškas saugomų teritorijų lankytojo bilietas. Jį galima įsigyti tiesiogiai parko direkcijoje ir kitose platinimo vietose. Bilietus siūlome įsigyti ir tiems, kurie parko teritorijoje organizuoja asmenines ar įmonės šventes, renginius, įvairias varžybas. Juk teritoriją, kuria visi noriai naudojasi reikia prižiūrėti – tai paprasčiau turint finansinių išetklių. Vienkartinis bilietas kainuoja vos 1 eur. – tai mažiau, nei kava, kuria mėgaujasi dažnas lankytojas. O už surinktus eurus mes stengiamės, kad mėgautis gamta būtų patogiau ir smagiau: visi pinigai, surinkti už lankytojo bilietus, grįžta į parko teritoriją prasmingais darbais!

Daugybės saugomose teritorijoje esančių objektų – retų ir nykstančių rūšių buveinių, pažintinių takų, atokvėpio vietų, piliakalnių ir kt.- nuolatinei priežiūrai yra reikalingos lėšos. Skiriamų biudžeto lėšų šiems darbams toli gražu nepakanka. Siekiame, kad būtų išsaugotos svarbiausios gamtos ir kultūros paveldo vertybės, nykstančios augalų ir gyvūnų rūšys, o Jūsų poilsis gamtoje būtų malonus ir turiningas. Už šias lėšas tvarkome supuvusias medines pažintinių takų dalis – laiptus, stendus, turėklus, išvežame šiukšles, šienaujame ir atliekame kitus būtinus darbus. Todėl tikimės, kad Jūs įsigysite lankytojo bilietą – taip pasakysite AČIŪ už puikiai praleistą dieną pažintiniame take ir prisidėsite prie tolesnio jo gyvavimo.

Lankytojo bilietą galima įsigyti ir siunčiant SMS. Jei norite paremti Kauno marių regioninį parką, siųskite trumpąją žinutę (SMS) įrašę KMRP numeriu 1860. Lankytojo bilieto trumposios žinutės kaina – 1,35 euro.  Siunčiant trumpąja žinute taikomas papildomas 0,35 euro aptarnavimo mokestis.

O gal norite prisidėti prie parko teritorijos tvarkymo ir priežiūros gerais darbais? Atnaujinti stendą, pastatyti suolelį, "įsivaikinti" ir prižiūrėti kultūros ar gamtos paveldo objektą, padėti nušienauti piliakalnį ar vertingą retų augalų pievą? Tokių pavyzdžių jau turime: taip atsirado "Draugų suolelis" Kadagių slėnyje, pavėsinė ant Mergakalnio ir kasmet šienaujamas nedidelis plotelis Palemono pievos. Ačiū mūsų pagalbininkams! Jeigu ir Jūs turite idėjų – kreipkitės, bendradarbiaukime!

Kauno mariųregioninis parkas
Kauno marių regioninis parkas
Biudžetinė įstaiga, Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcija, Jono Biliūno g. 55, LT-29110 Anykščiai, el. p. aukstaitija@saugoma.lt, Kauno marių regioninio parko grupė, Miškininkų g. 2, Vaišvydavos k., Kauno raj., tel. +370 373 83071.
Duomenys apie Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcija kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Kodas 306108968.
Visos teisės saugomos. Cituojant būtina nurodyti šaltinį.