Kauno marių regioninis parkas
J. Lukšės piešiniuose įamžinti istoriniai medžiai
FACEBOOK
2021-08-26
J. Lukšės piešiniuose įamžinti istoriniai medžiai
Kauno marių regioninio parko lankytojų centre eksponuojama architekto Jono Lukšės piešinių paroda „Kauno medžiai – gamtos paminklai, istorijos įvykių liudytojai“. Autorius pateikia 16 darbų, kuriuose įamžinti Kaune augantys medžiai, turintys ypatingą istorinę ar gamtinę vertę. Piešiniuose atpažinsite ir tokius gamtos paveldo objekto statusą turinčius medžius kaip Pažaislio Taikos kalno ąžuolas ar Lampėdžių liepa Gražuolė, kuri, beje, šįmet buvo aptverta nauja estetiška tvorele, įgyvendinant Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos projektą.

Sumanymas piešiniais įprasminti istorinę atmintį J. Lukšei jau ne pirmas. Daugiau kaip 20 metų darbo patirties paveldosaugos srityje turintis autorius yra parengęs ir išleidęs knygas „Kauno šventovės“, „Aleksoto kultūros paveldas“, „Kryždirbystės kūriniai ir mediniai paminklai“, „Kauno tvirtovės atlasas“, „Atmintis atgijusi paminkluose“. 2019 metų pabaigoje išleista Romualdo Grigo knyga „Lietuvos piliakalnių paslaptys ir jų atodangos“ su 51 J. Lukšės piliakalnių piešiniais. Šiuo metu J. Lukšė rengia naują knygą, kurioje susipažinsime su Rumšiškių istorinėmis vertybėmis. 

J. Lukšės piešinių parodą apžiūrėti galima iki rugsėjo 20 d.

Kauno mariųregioninis parkas
Kauno marių regioninis parkas
Biudžetinė įstaiga, Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcija, Jono Biliūno g. 55, LT-29110 Anykščiai, el. p. aukstaitija@saugoma.lt, Kauno marių regioninio parko grupė, Miškininkų g. 2, Vaišvydavos k., Kauno raj., tel. +370 373 83071.
Duomenys apie Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcija kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Kodas 306108968.
Visos teisės saugomos. Cituojant būtina nurodyti šaltinį.