Kauno marių regioninis parkas
Konkursas keliautojams: kviečia žiemą aplankyti 10 piliakalnių
FACEBOOK
2022-01-19
Konkursas keliautojams: kviečia žiemą aplankyti 10 piliakalnių
Žiemą smagu keliauti po gamtą bei pažinti gamtos ir kultūros paveldo vertybes. Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba šią žiemą ragina aplankyti 10 įspūdingų, naujai pritaikytų lankymui piliakalnių saugomose teritorijose.

Lietuvoje yra apie 900 piliakalnių, kurie visų pirma yra gamtos kūnai: kalvos, kalneliai, upių slėnių aukštesnės vietos, ozų dalys... Daugeliu atveju piliakalnis yra natūraliai atsiradusi kalva, o ne žmonių supiltas kalnas. Kad aukštesnė vietovė būtų pripažinta piliakalniu, remiamasi tam tikrais kriterijais: turi būti gynybiniai įtvirtinimai ar kultūrinis sluoksnis.

Lietuvos nacionaliniuose ir regioniniuose parkuose gausu piliakalnių. Pastaruoju metu jie tvarkomi ir naujai pritaikomi lankymui. Neseniai visu grožiu atsivėrė Merkinės piliakalnis ir Liškiavos piliakalnis Dzūkijos nacionaliniame parke. Rudens pabaigoje baigti tvarkyti Punios piliakalnis ir Vytauto kalnas (dar vadinamas Birštono piliakalniu) Nemuno kilpų regioniniame parke. Atnaujinta infrastuktūra lankytojus džiugina Gegrėnų piliakalnyje Žemaitijos nacionaliniame parke, Pakalniškių piliakalnyje Kauno marių regioniniame parke, Girnikų kalne Kurtuvėnų regioniniame parke. Dauguma piliakalnių buvo naujai pritaikomi lankymui pagal Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos inicijuotą projektą „Kraštovaizdžio vertybių apsauga ir pritaikymas pažinti".

Kviečiame žiemos mėnesiais aplankyti 10 piliakalnių, patiems nusifotografuoti šalia jų (kad tikrai aplankėte) ir atsiųsti nuotraukas Nacionaliniam saugomų teritorijų lankytojų centrui el. paštu - lankytojucentras@vstt.lt ( nuotraukos dydis iki 1 MB).

Išvykas prie piliakalnių galima susiplanuoti įvairiomis kryptimis: vieną savaitgalį pamatyti Dzūkijos piliakalnius, kitą – Žemaitijos piliakalnius, trečią savaitgalį – Aukštaitijos piliakalnius, o vėliau – likusius.

Žiemą kraštovaizdžiai nuo piliakalnių žavi ne mažiau ne vasarą... Tik gamtos vaizdai labiau primena juodai baltą grafiką, o ne margaspalvę tapybą. Dar aiškesni piliakalnių kontūrai su medžių siluetais, ryškesnės laukų ir kelių linijos, įdomesnės tolių perspektyvos.

Kelionių po saugomų teritorijų piliakalnius konkursas baigsis pirmą pavasario dieną – kovo 1 d. Tie, kas šią žiemą aplankys visus 10 piliakalnių ir atsiųs nuotraukas, gaus dovanų – knygą apie Lietuvos saugomas teritorijas.

10 piliakalnių saugomose teritorijose, kuriuos aplankykite šią žiemą:

1.      Merkinės piliakalnis Dzūkijos nacionaliniame parke

2.      Liškiavos piliakalnis Dzūkijos nacionaliniame parke

3.      Punios piliakalnis Nemuno kilpų regioniniame parke

4.      Vytauto kalnas (Birštono piliakalnis) Nemuno kilpų regioniniame parke

5.      Pakalniškių piliakalnis Kauno marių regioniniame parke

6.      Girnikų kalnas Kurtuvėnų regioniniame parke

7.      Šatrijos kalnas Varnių regioniniame parke

8.      Gegrėnų piliakalnis Žemaitijos nacionaliniame parke

9.      Kačėniškės piliakalnis Sirvėtos regioniniame parke

10.  Ladakalnis ir Ginučių piliakalnis (kompleksas) Aukštaitijos nacionaliniame parke

Kviečiame lankytis saugomose teritorijose!


Parengta pagal VSTT informaciją
Kauno mariųregioninis parkas
Kauno marių regioninis parkas
Biudžetinė įstaiga, Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcija, Jono Biliūno g. 55, LT-29110 Anykščiai, el. p. aukstaitija@saugoma.lt, Kauno marių regioninio parko grupė, Miškininkų g. 2, Vaišvydavos k., Kauno raj., tel. +370 373 83071.
Duomenys apie Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcija kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Kodas 306108968.
Visos teisės saugomos. Cituojant būtina nurodyti šaltinį.