Kauno marių regioninis parkas
„Kviečiame aplankyti užlieto Nemuno slėnio lauko ekspoziciją!
FACEBOOK
2024-05-06
„Kviečiame aplankyti užlieto Nemuno slėnio lauko ekspoziciją!

Pernai miško aikštėje įrengta semantinė kompozicija, kurioje pasakojama Kauno marių „užlietų“ kaimų istorija, leidžia susipažinti su išskirtiniu Kauno marių kraštovaizdžiu. Į bendrą kompoziciją sujungti ir pagrindiniai kraštovaizdžio simboliai – atodangos, piliakalniai, originaliai pateikta informacija apie šios vietos vertybes ir istoriją.

Stulpai kompozicijos pradžioje - simbolizuoja užtvanką ir elektrinę. Ant jų atspaustos senos fotografijos nukelia į tuos laikus, kai dar nebuvo Kauno marių ir Nemunas tekėjo savo vaga. Betoniniai suolai atkartoja Kauno marių kontūrus. Eidami mediniu takeliu, tarsi plaukdami Nemunu, susipažinsite su senojo Nemuno slėnio kaimų gyvenimu, buvusiomis kultūros paveldo vertybėmis, „dugniečių“ prisiminimais. „Namukai-stendai”, kurių yra net 19, simbolizuoja „užlietus“ kaimus. Juose lankytojai gali pasiskaityti apie plaukimą Nemunu ir sielių plukdymą, kaimuose gyvenusius „dugniečius”, jų tradicijas ir amatus, apie unikalias gamtos vertybes – rėvas, paukščių salas ir kt. Stenduose pažymėti QR kodai su dainomis, pasakojimais, įrašytomis ir įgarsintomis legendomis.

Šiais metais minimas Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą 20-metis. Lauko kompozicija, kuri buvo įrengta už Europos Sąjungos lėšas, yra viena iš 20 išskirtinių vietų, kurias Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba kviečia aplankyti.

Užlieto Nemuno slėnio lauko ekspoziciją galite aplankyti visais metų laikais, bet kuriuo paros metu. Jei norite išsamesnio pasakojimo apie lietuviškąją Atlantidą, visada galite užsisakyti pažintinės ekskursijos vadovą Kauno marių regioninio parko lankytojų centre, tel. +370 693 15330.“

Užlieto Nemuno slėnio lauko ekspoziciją galite rasti čia

Kauno mariųregioninis parkas
Kauno marių regioninis parkas
Biudžetinė įstaiga, Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcija, Jono Biliūno g. 55, LT-29110 Anykščiai, el. p. aukstaitija@saugoma.lt, Kauno marių regioninio parko grupė, Miškininkų g. 2, Vaišvydavos k., Kauno raj., tel. +370 373 83071.
Duomenys apie Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcija kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Kodas 306108968.
Visos teisės saugomos. Cituojant būtina nurodyti šaltinį.