Kauno marių regioninis parkas
Kviečiame lankytis saugomose teritorijose
FACEBOOK
2024-04-12
Kviečiame lankytis saugomose teritorijose
Įsibėgėjant pavasariui ir artėjant gegužės 1 dienai, kai bus minima Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą 20-metis, Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba kviečia lankytis saugomose teritorijose.

Išrinkome 20 išskirtinių vertybių ir vietų, sutvarkytų bei pritaikytų lankymui Europos Sąjungos lėšomis, bei kviečiame lankyti jose visus šiuos metus.

Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos direktorė dr. Agnė Jasinavičiūtė pažymi, kad Lietuvos nacionalinius ir regioninius parkus, draustinius ir rezervatus galima pažinti patogiai ir turiningai. Įrengti 38 lankytojų centrai su interaktyviomis ekspozicijomis, 9 gamtos mokyklos, kuriose galima mokytis apie gamtą iš gamtos per įvairias edukacijas ir apsistojant ilgesniam laikui. Pažintiniai takai, lauko ekspozicijos leidžia susipažinti su saugomomis vertybėmis, o kartu reguliuoja turistų srautus, kad nebūtų daroma žala gamtiniu požiūriu jautriose teritorijose. 20 apžvalgos bokštų ne tik išsiskiria savo architektūra, bet ir leidžia apžvelgti unikalius Lietuvos kraštovaizdžius. Keliautojų pasirinkimas ir rekomendacijos atrasti Lietuvos saugomas teritorijas – didžiausias mūsų darbo įvertinimas. Džiaugiamės, kad Europos sąjungos lėšomis įgyvendinti projektai suteikia galimybes pažinti nuostabią Lietuvos gamtą ir kultūrą.

Lietuvoje turime 5 nacionalinius ir 30 regioninių parkų. Beveik visi jie turi lankytojų centrus su įdomiomis ekspozicijomis, kur galima sužinoti – kas ir kodėl saugoma, ką verta pamatyti gamtoje. Kviečiame užsukti į juos, prieš pradedant keliauti po saugomas teritorijas.

Šiais metais siūlome aplankyti 20 vietų, kurios sutvarkytos už Europos Sąjungos lėšas ir puikiai pritaikytos lankymui. Lankomas vietas galite rasti čia.


Kauno mariųregioninis parkas
Kauno marių regioninis parkas
Biudžetinė įstaiga, Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcija, Jono Biliūno g. 55, LT-29110 Anykščiai, el. p. aukstaitija@saugoma.lt, Kauno marių regioninio parko grupė, Miškininkų g. 2, Vaišvydavos k., Kauno raj., tel. +370 373 83071.
Duomenys apie Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcija kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Kodas 306108968.
Visos teisės saugomos. Cituojant būtina nurodyti šaltinį.