Kauno marių regioninis parkas
Kviečiame prisidėti kuriant ekspoziciją – reikalingos senos nuotraukos ir "dugniečių" prisiminimai
FACEBOOK
2021-01-29
Kviečiame prisidėti kuriant ekspoziciją – reikalingos senos nuotraukos ir "dugniečių" prisiminimai
Pusnynuos nykštukai miega, aukso žuvys po ledu... Po Kauno marių ledu slepiasi ne tik žuvys. Puikus metas prisiminti ir pabraidyti po istorijas iš marių dugno. Taigi, kviečiame užmesti "dugnines" prisiminimų meškeres ir traukti istorijas iš eketės, iš giliausių atminties įlankų, duburių, Jei esi dugnietis, iš dugniečių giminės, ar vienaip ar kitaip susijęs – mums reikia tavo pagalbos!

Planuojame įgyvendinti projektą, kurio metu Duobakalnio sotvyklavietės teritorijoje atsiras semantinė kompozicija Kauno marių užlietų kaimų tematika. Tikimės įrengti savotišką lauko ekspoziciją, kad kiekvienas ją aplankęs geriau suprastų Kauno marių prigimtį, sužinotų jų atsiradimo istoriją. Tam, kad pavyktų atskleisti ypatingą šios vietos istoriją ir padėti lankytojams emocionaliai pajusti Nemuno virsmą mariomis, reikalinga dokumentinė medžiaga.

Todėl jeigu savo archyvuose turite senų nuotraukų iš užlieto slėnio, ypatingai tokių, kuriose matyti buvęs kraštovaizdis, kaimų buitis, sodybų architektūra ar jos elementai ir pan. prašome pasidalinti ir taip prisidėti prie reikšmingo projekto įgyvendinimo. Taip pat laukiame ir prisiminimų. Užrašykite savo tėvų ar senelių pasakojimus (kad ir fragmentiškus) apie gyvenimą senajame slėnyje, galbūt kokius labiau įsimintinus įvykius, vietovardžius, mėgtas žvejybos ar susibūrimo vietas, vaizdus, kuriuos matydavo pro langus iš savo namų, patirtis ir įspūdžius apie iškėlimą ir pan.

Koks gi buvo gyvenimas tame senajame slėnyje? Kaip atrodė Nemunas, aplinkinė gamta? Ko labiausiai ilgisi tenai gyvenę? Iš visų fragmentiškų detalių mėginsime sukurti jaukią interpretaciją, kuri prisidės prie ypatingos Kauno marių istorinės atminties gaivinimo.

Informacijos laukiame el. paštu r.mikitiejeva@kaunomarios.lt
Kauno mariųregioninis parkas
Kauno marių regioninis parkas
Biudžetinė įstaiga, Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcija, Jono Biliūno g. 55, LT-29110 Anykščiai, el. p. aukstaitija@saugoma.lt, Kauno marių regioninio parko grupė, Miškininkų g. 2, Vaišvydavos k., Kauno raj., tel. +370 373 83071.
Duomenys apie Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcija kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Kodas 306108968.
Visos teisės saugomos. Cituojant būtina nurodyti šaltinį.