Kauno marių regioninis parkas
Kviečiame teikti paraiškas parko produkto ženklui gauti
FACEBOOK
2021-03-03
Kviečiame teikti paraiškas parko produkto ženklui gauti
Jau keletą metų saugomų teritorijų lankytojai daugelyje nacionalinių, regioninių parkų gali rasti įsigyti prekių ar paslaugų, pažymėtų išskirtiniu ženklu – antele.  Užsienio saugomų teritorijų pavyzdžiu sukurtas Lietuvos saugomos teritorijos produkto ženklas yra viena iš darnaus turizmo skatinimo priemonių. Jis skirtas vietos produktų gamintojams, amatininkams, turizmo paslaugų teikėjams ir kitiems vietos gyventojams, savo veikla prisidedantiems prie darnaus turizmo plėtros Lietuvos saugomose teritorijose.

Autoriai ir darbai reklamuojami interneto svetainėje https://gamtoje.org Taip  ženklo turėtojams užtikrinama informacinė sklaida ir nemokama reklama plačiai auditorijai. Ženklo turėtojams rengiami seminarai rinkodaros ir komunikacijos klausimais ir t.t.

Kas gauna ženklą?

Pagrindinė ženklo suteikimo sąlyga – paslaugos teikėjo ar produkto gamintojo vykdoma veikla neprieštarauja saugomos teritorijos tikslams, o prisideda prie jų įgyvendinimo. Parko direkcija ženklą suteikia išreiškusiems pageidavimą ne tik parko teritorijoje veiklą vystantiems paslaugų teikėjams, prekių gamintojams, bet ir greta parko esančiose seniūnijose, kurių paslaugos ar produktai kokiu nors aspektu reprezentuoja ar siejasi su parko teritorija (pavyzdžiui, iš parko teritorijos renkamos nendrės sodams rišti, vedami žygiai parko takais, gaivinami regionui būdingi amatai, tradicijos ir pan.). Ženklu gali būti žymimi miško, pievų produktai, tradicinių verslų produktai, paslaugos: apgyvendinimas ir maitinimas, prekyba, gidų paslaugos, turistinio inventoriaus nuoma, kelionių organizavimas, tradicinių verslų pristatymas, šviečiamosios ir edukacinės programos ir t.t.

Kaip gauti ženklą?

Jeigu manote, kad turite ką pasiūlyti parko lankytojams, užpildykite paraišką. Gal tai laisvai auginamų vištų kiaušiniai? Gal išskirtiniai amatininko dirbiniai? Gal tai turizmo paslauga? Ar pagal dugniečių pasakojimus atgamintas bulvinių blynų, iškeptų ant kopūsto lapų receptas (ženklą galime suteikti atskiroms veikloms ar produktams)? Žinoma, veikla turi būti vykdoma legaliai, tad prie prašymo suteikti ženklą reikia pateikti ir atitinkamą dokumentą (verslo liudijimą, individualios veiklos pažymėjimą, įmonės registracijos pažymėjimą, tradicinių amatų meistro sertifikatą ir pan.).

Ženklas suteikiamas pagal pateiktą paraišką ir įvertinus teikėjo atitikimą nustatytiems kriterijams. 3 svarbiausi etapai:
1) Pretendentai, susipažinę su su ženklo nuostatais, turi pateikti direkcijai užpildytą paraiškos formą.
2) Tuomet paraišką vertina sudaryta komisija.
3) Paraiškos teikėjai, kurie atitinka reikalavimus, kviečiami sudaryti bendradarbiavimo sutartį ir naudoti produkto ženklą.

Visa informacija ir aktualūs dokumentai čia.

Užpildytas paraiškas ir pridedamus dokumentus pateikite Kauno marių regioninio parko direkcijai.
Tai galite padaryti Jums patogiu būdu – pristatant į direkciją, adresu Miškininkų g. 2, Vaišvydavos k., Kauno r.
arba siunčiant paštu bei el. paštu info@kaunomarios.lt, r.mikitiejeva@kaunomarios.lt

Paraiškų pateikimo terminas ir kiekis neribotas. Komisija vertins paraiškas pagal poreikį.
Kauno mariųregioninis parkas
Kauno marių regioninis parkas
Biudžetinė įstaiga, Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcija, Jono Biliūno g. 55, LT-29110 Anykščiai, el. p. aukstaitija@saugoma.lt, Kauno marių regioninio parko grupė, Miškininkų g. 2, Vaišvydavos k., Kauno raj., tel. +370 373 83071.
Duomenys apie Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcija kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Kodas 306108968.
Visos teisės saugomos. Cituojant būtina nurodyti šaltinį.