Kauno marių regioninis parkas
Mūsų regiono naujienos
FACEBOOK
Naujienos
2021-03-31
Kviečiame bendradarbiauti įmones ir organizacijas
Kviečiame įmones, organizacijas ar tiesiog draugų kompanijas prisidėti prie prasmingos ir gamtai draugiškos veiklos, kuri padeda ne tik gražinti aplinką, bet ir sutvirtinti komandos ryšius aktyviai leidžiant laiką gamtoje.
2021-03-25
Apie gandrus, kieles ir bandeles
Šiandien tradicinė Gandrinių diena. Ta ypatinga diena, kai nuo seno žmonės prisikepę bandelių laukdavo grįžtančių gandrų, tikėjo, jog ridendamos savo karalienės karūną gyvatės budina Žemę, o ant gandro sparnų grįžusi kielė išspardo paskutinius ledus.
2021-03-19
Žemės mėnesio proga – haiku konkursas
Kovo 20 d. Žemė pasitinka pavasario lygiadienį, o pasaulis mini Žemės dieną. Tai diena, kuri primena, kokioje nuostabioje planetoje gyvename ir kokia svarbi, nepakartojama ir įkvepianti yra kūrybinė gamtos jėga. Žmogus gali pasirinkti – griauti ar kurti. Kauno marių regioninio parko direkcija kartu su „Haiku gimnazija“ kviečia išreikšti savo pasirinkimą – kurti haiku Žemei.
2021-03-09
Kasinėdami atodangas ir jomis laipiodami naikiname tūkstantmetį paveldą
Tirpdamas sniegas išduoda ir atidengia dvikojų saugomų teritorijų lankytojų paliktas veiklos žymes. Tai ne tik šiukšlės, bet ir kitokios "staigmenos".
2021-03-03
Kviečiame teikti paraiškas parko produkto ženklui gauti
Jau keletą metų saugomų teritorijų lankytojai daugelyje nacionalinių, regioninių parkų gali rasti įsigyti prekių ar paslaugų, pažymėtų išskirtiniu ženklu – antele.  Užsienio saugomų teritorijų pavyzdžiu sukurtas Lietuvos saugomos teritorijos produkto ženklas yra viena iš darnaus turizmo skatinimo priemonių. Kviečiame teikti paraiškas Kauno marių regioniniame parke veikiančius paslaugų teikėjus, amatininkus ir produktų gamintojus.
2021-03-01
Startuoja nauja saugomų teritorijų svetainė
Pažinti saugomas teritorijas, suvokti, kas yra saugojama, keliauti po nacionalinius ir regioninius parkus bus lengviau. Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie AM kuria naują interneto svetainę – saugoma.lt  ir šiuo metu visuomenei pristato bandomąjį jos variantą.
2021-02-05
Kauno geležinkelio stotyje susipažinti su sengire kviečia lūšis
Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos miestų centruose pradėti eksponuoti žali kupolai, į kuriuos užėjus pasijunti tarsi tikroje gamtoje – miškingoje sengirėje, prie vingiuojančios upės slėnio ar tarp subangavusio Aukštaitijos kalvyno. Žalieji kupolai netradiciškai pristato saugomas teritorijas.
2021-02-02
Minima pasaulinė pelkinių vietovių diena
Žodis RAMSARAS skamba kaip burtažodis. Ir juo mes šiandien buriame apie šlapynes. Ramsaro vardu vadinamas šlapynių apsaugai skirtas tarptautinis susitarimas, pasirašytas 1971 m. vasario 2 d. Tad šiandien mintimis, o kas turite galimybę – ir fiziškai, keliamės į pelkėtas vietas. Su tarptautine pelkių diena!
2021-01-29
Kviečiame prisidėti kuriant ekspoziciją – reikalingos senos nuotraukos ir "dugniečių" prisiminimai
Po Kauno marių ledu slepiasi ne tik žuvys. Puikus metas prisiminti ir pabraidyti po istorijas iš marių dugno. Taigi, kviečiame užmesti "dugnines" prisiminimų meškeres ir traukti istorijas iš eketės, iš giliausių atminties įlankų, duburių, Jei esi dugnietis, iš dugniečių giminės, ar vienaip ar kitaip susijęs – mums reikia tavo pagalbos!
2021-01-26
Įspėjimas nesilankyti miške dėl sniego gausos
Nors gausus snygis džiugina akį, bet ir pridaro nemažai rūpesčių. Neatlaikiusios sniego krūvio gali lūžti medžių šakos ar net visas medis. Todėl jei keliaujate į parko teritoriją – būkite itin budrūs ir atsargūs. Ypač ten, kur gausu medžių.
2021-01-25
Pusiaužiemio orų berniukas – barsukas
Šiandien Pusiaužiemis. Per pusiaužiemį mūsų protėviai budino, žadino gamtos gyvastį: papurtydavo apšarmojusias obelis, pabelsdavo į avilius, apžiūrėdavo aruodus. Šiuo metu, sako, bunda ir gyvatės, bet garsiausiai linksniuojamas dryžuoto padaro iš miško vardas. Kas ten sukas?
2021-01-21
Žiemojantys šikšnosparniai vis dar trikdomi
Nors karantinas tęsiasi ir žmonių judėjimas apribotas, visgi pastebime, kad lankytojų saugomose teritorijose kaip niekad daug. Direkcijos specialistai pradeda ruoštis šikšnosparnių apskaitai ir fiksuoja nerimą keliančius ženklus. Sniegas išduoda neleistinos veiklos pėdsakus – į teritorijas, kuriose draudžiama lankytis šikšnosparnių žiemojimo laikotarpiu, išminti takai, o požemiuose aptikome ne tik žmonių veiklą išduodančių tuščių kavos puodelių, butelių, panaudotų petardų liekanų, bet ir liūdnesnių radinių – negyvų šikšnosparnių.
2021-01-18
Metų buveinė – medžiais apaugusios ganyklos
Kaip pernai, taip ir 2021 metais bus renkamas TOP dešimtukas rūšių (organizmų), į kuriuos turėtų būti atkreiptas visuomenės dėmesys šiais metais. Įvairūs organizmai negali egzistuoti be tik jiems būdingų buveinių, tad Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos Metodinio analitinio centro ekspertai pasiūlė į šį svarbų sąrašą įtraukti ir buveinę. 2021 metų buveinė – medžiais apaugusios ganyklos.
2021-01-12
Už lankytojų įsigytus bilietus surinktos lėšos grįžta į parko teritoriją
Kas lipdo besmegenius, o kas ataskaitas. Belipdydami praeitų metų veiklos ataskaitą pirmiausia susiskaičiavome resursus, be kurių mums nepavyktų nuveikti daugybės darbų. Tad norime padėkoti Kauno marių regioninio parko bičiuliams, kurie lankydamiesi parke įsigyja lankytojų bilietą!
2020-12-18
Dovanos Jiesios kraštovaizdžio draustinio lankytojams
Gamta ir laisvalaikis joje yra pati geriausia dovana. O mes stengiamės dovanų palikti ne tik parko, bet ir priskirtų teritorijų lankytojams. O stengėmės labai! Šįkart atnaujinome informacinius stendus Jiesios kraštovaizdžio draustinyje.
Kauno mariųregioninis parkas
Kauno marių regioninis parkas
Biudžetinė įstaiga, Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcija, Jono Biliūno g. 55, LT-29110 Anykščiai, el. p. aukstaitija@saugoma.lt, Kauno marių regioninio parko grupė, Miškininkų g. 2, Vaišvydavos k., Kauno raj., tel. +370 373 83071.
Duomenys apie Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcija kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Kodas 306108968.
Visos teisės saugomos. Cituojant būtina nurodyti šaltinį.