Kauno marių regioninis parkas
Mūsų regiono naujienos
FACEBOOK
Naujienos
2020-03-30
KREIPIMASIS Į KETURRAČIŲ IR KITŲ MOTO PRIEMONIŲ SAVININKUS BEI NAUDOTOJUS
Pavasarį bunda gamta, suaktyvėja miško, slėnių ir pievų gyvenimas. Paukščiai, gyvūnai, vabalai tampa aktyvesni savo buveinėse. Gamta – įvairių rūšių namai. Lietuvoje – tikrai nemažai rūšių, kurios yra saugomos, įtrauktos į Raudonąją knygą. Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba viešai kreipiasi į keturračių ir kitų moto priemonių savininkus, prašydama jų būti sąmoningais ir jautriais gamtai, ypač saugomose teritorijose. Gauname daug piliečių nusiskundimų, informacijos apie keturračių ir motociklų išvažinėtus piliakalnių šlaitus, upių ir upelių slėnius, paežeres, retų augalų pievas. Negana to, pasitaiko atvejų, kuomet šių transporto priemonių vairuotojai trikdo ne tik gamtos, bet ir kitų parko lankytojų bei gyventojų ramybę, ar net elgiasi chuliganiškai.
2020-03-20
KEIČIASI TVARKA PARKŲ LANKYTINOSE VIETOSE
KEIČIASI TVARKA PARKUOSE IR KITOSE VIEŠOSE ERDVĖSE!!! Pažintiniuose takuose ir kitose populiariose Kauno marių regioninio parko lankytinose vietose žmonės turėtų vaikščioti ne didesnėmis nei penkių žmonių grupelėmis, nesibūriuoti, vengti tiesioginių kontaktų, o geriausia – likti namuose. Vyriausybė ėmėsi ribojimų siekiant valdyti grėsmes dėl naujojo koronaviruso (COVID-19) plitimo. Tokį sprendimą kovo 19 d. pasirašė valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovas, sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.
2020-03-17
Į degalines "įsisuko" skruzdėliukas: žinutė bėgantiems nuo virusų į gamtą
Nors dabar visos temos sukasi tik apie virusą, gyvenimas teka toliau ir kiti rūpesčiai niekur nedingsta. Be to, pastebėjome, kad gamtoje labai padaugėjo žmonių, tad mūsų misija edukuoti lankytojus tampa dar svarbesnė. Ar žinote, kas bendra tarp Kauno marių regioninio parko direkcijos ir degalinių tinklo „Emsi“? Abiems rūpi švari Lietuvos gamtos ateitis. Norėdami atkreipti dėmesį į atsakingą vienkartinių pakuočių vartojimą Kauno marių regioninio parko direkcija inicijavo akciją, kuria nori paskatinti kavos/arbatos vartotojus nepalikti vienkartinių puodelių (kitų vienkartinių pakuočių taip pat!) gamtoje.
2020-03-13
SVARBI INFORMACIJA DĖL DARBO TVARKOS IR LANKYTOJŲ APTARNAVIMO KORONAVIRUSO GRĖSMĖS LAIKOTARPIU
Dėl koronaviruso grėsmės koreguojamas Aplinkos ministerijos bei jai pavaldžių institucijų darbas. Kauno marių regioninio parko direkcija šiuo laikotarpiu neaptarnaus lankytojų Lankytojų centre ir Gamtos mokykloje: edukacijos ir renginiai atšaukiami ir neorganizuojami. Interesantai aptarnaujami tik nuotoliniu būdu. Dėl konsultacijų prašome kreiptis kontaktuose nurodytais telefonais ar elektroniniu paštu.
2020-02-12
Atostogų planas: diena gamtoje su parko reindžeriais
Per atostogas nekiurksok namie, iškišk nosį į gamtą bent dienai. O jei nori dar ir susirasti naujų draugų bei sužinoti kažką naujo - vasario 20 d. atvyk į Kauno marių regioninio parko Gamtos mokyklą. Čia visą dieną galėsi bendrauti, žaisti, klausinėti, sužinoti, keliauti po gamtą kartu su parko reindžeriais.
2020-01-28
Darbai, atlikti už lankytojų bilietų lėšas 2019 metais
Pernai sąmoningi parko lankytojai įsigijo bilietų už 5376 eur. Ši suma panaudota Kadagių slėnio tako remontui, stendams atnaujinti. Lankytojų parama mums labai svarbi, nes už bilietus gauti pinigai grįžta į parko teritoriją tiesiogiai prasmingais darbas.
2019-10-05
Kviečiame į Paukščių palydas!
Šių metų spalio 5 d. 11.00 val. Samylų poilsiavietėje kviečiame kartu su Kauno marių RP direkcija palydėti sparnuotųjų mūsų draugų. Jei norite atvykti į Paukščių palydas ir neturite žiūronų nieko tokio, pasidalinsime :) Registraciją į renginį rasite skelbime
2019-08-21
Robinzonai vėl laukiami iššūkyje Paukščių salose
Nori išbandyti save? Pabėgti trumpam nuo civilizacijos? Turi laisvo laiko, kurį gali padovanoti Lietuvai? Ieškai prasmingos veiklos? Vinies, kurios trūksta vasaros užbaigimui? Tuomet šįmet vėl 3 dienoms ir 2 naktims kviečiame į Paukščių salas. Rezervuok bent vieną dieną rugpjūčio 26-28 d. Negyvenamoje saloje robinzonai turės ypatingą misiją – pasistengti, kad joje atsirastų tinkamos sąlygos gyventi paukščiams. Pasiruošę pažaisti robinzonus ir atlikti gerą darbą gamtai?
2019-07-15
Užbaigti Pakalniškių piliakalnio tvarkymo ir pritaikymo lankyti darbai
Kauno marių regioninio parko direkcija užbaigė projekto “Pakalniškių piliakalnio su priešpiliu ir gyvenviete sutvarkymas ir pritaikymas lankymui” įgyvendinimo darbus. Piliakalnis lankytojus jau pasitinka atsinaujinęs, tad atrasti ir pažinti šį archeologinio paveldo objektą ir pasigrožėti nuo jo atsiveriančiu išskirtiniu Kauno marių regioninio parko kraštovaizdžiu daug patogiau.
2019-05-30
Birželio 1 dieną startuoja žygis "Už švarią Lietuvą"
„Kūrybos kampas 360 o“ kviečia jungtis į žygį „Už švarią Lietuvą“, organizuojamą birželio 1 - 6 dienomis Kauno ir Kauno rajono paribiu. Idėją palaiko ir Kauno marių regioninio parko direkcija, kurioje dalyviai apsistos birželio 4 d. Kviečiame visus norinčius jungtis prie žygeivių, susitikti, pabendrauti su žygio dalyviais, palaikyti juos geru žodžiu ar po sunkios žygio dienos pavaišinti ridikėliais iš savo sodo. Atvykite į Kauno marių regioninio parko lankytojų centrą nuo 18:00 val., o norintys keliauti kartu - registruokitės į žygį.
2019-05-10
APLANKYK 25 ĮSPŪDINGIAUSIUS SAUGOMUS MEDŽIUS
Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba kartu su kelionių portalu www.pamatyklietuvoje.lt  šią vasarą kviečia aplankyti 25 įspūdingiausius Lietuvos medžius – gamtos paveldo objektus. Vieni jų yra lankomi, tačiau kitų medžių reikės paieškoti su navigacija. Siūlomų aplankyti galiūnų sąraše ir Kauno marių regioninio parko senolė - Rumšiškių pušis bei paslaptingieji Dubravos medžiai dvyniai.
2019-04-25
Miškuose - aukštas gaisringumo lygis: lankytojų prašome elgtis atsakingai
Didžioji dalis Lietuvos miškų pasiekė pavojingą IV gaisringumo lygį. Prašome gamtoje elgtis atsakingai – kiekviena liepsnelė gali įplieksti gaisrą. Iš viso nuo metų pradžios jau išdegė apie 2 tūkst. hektarų pievų ir žolės, miško ir miško paklotės – beveik 132 hektarai. Pernykštės žolės deginimas kelia pavojų ne tik gyvajai gamtai, bet ir žmonėms bei jų turtui.
2019-03-19
Balandį pasitikime su pelėdomis
Kasmet įsibėgėjantį pavasarį pasitinkame kalbėdami apie pelėdas ir vaikščiodami po naktinį mišką. Šįmet ritualus vėl kartosime. Balandžio 5 d. Kauno marių regioniniame parke visas dėmesys ir plačiai atmerktos akys bei stačios ausys bus skirtos pelėdoms - "Pelėdų naktis" atplasnoja.
2018-12-21
Kauno marių regioninio parko direkcijos sveikinimas
Visus Kauno marių regioninio parko lankytojus ir bičiulius sveikiname artėjančių švenčių proga. Dėkojame, kad buvote ir esate kartu su mumis ir padedate mums globoti, saugoti ir prižiūrėti gražiausias Lietuvos saugomas teritorijas.
2018-12-04
Jaunieji gamtos reinžderiai kviečia prisijungti prie akcijos "Pratęsk vienkartinio šiaudelio gyvenimą"
Jaunieji gamtos reindžeriai domėjosi, kokią žalą daro vienkartiniai plastiko šiaudeliai gamtai ir kūrė plakatą savo akcijai "Pratęsk vienkartinio šiaudelio gyvenimą" įgyvendinti. Tikslas - surinkti kuo daugiau jau panaudotų vienkartinių plastiko šiaudelių ir iš jų vėliau kurti sodus. Taip bent kuriam laikui bus pratęstas vienkartinio šiaudelio gyvenimas ir jis taps ne šiukšle, o menu.
Kauno mariųregioninis parkas
Kauno marių regioninis parkas
Biudžetinė įstaiga, Miškininkų g. 2, Vaišvydavos k., LT-53106 Kauno r., tel. (8-37) 383 071, el. p. info@kaunomarios.lt
Duomenys apie Kauno marių regioninio parko direkciją kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Kodas 193371328.
Visos teisės saugomos. Cituojant būtina nurodyti šaltinį.