Kauno marių regioninis parkas
Pakalniškių pažintiniame take lankytojų patogumui įrengti patogesni užlipimai
FACEBOOK
2022-07-22
Pakalniškių pažintiniame take lankytojų patogumui įrengti patogesni užlipimai
Kokiu būdu keliaujant geriausia pažinti Kauno marių regioninį parką? Be abejo, geriausia pažinti parko vertybes ir kraštovaizdį – savo kojytėmis pereinant bet kuriuo pažintiniu taku. Jų parke turime kiekvieno poreikiams.

Visai neseniai Pakalniškių pažintiniame take „paturbinome“ kai kurias vietas, į kurias anksčiau įkopti ir nuo jų nulipti būdavo nemenkas iššūkis, ypač šlapesniu oru: niekas nebeprisimena, kiek ten pagauta „zuikių“ ar nusiridenta kulverstuko stiliumi. Dalis Pakalniškių pažintinio tako trasos apima erozinį Girionių kalvyną, tad čia reljefas kaip geras treniruoklis – įtraukia ne tik visus pojūčius, bet ir raumenų grupes. Jei nesi barsukas – vietomis tenka ir garsiau pašnopuoti. Nuo šiol kopinėti Girionių erozinio kalvyno šlaitais bus daug paprasčiau ir saugiau, be to, taip apsaugosime ir šoninius šlaitus nuo tolimesnio trypimo. Dabar lipt į stačiausias vietas galima kad ir viena ranka, o tuo tarpu kita – daryti „selfius“, nes Pakalniškių pažintinis takas driekiasi per vieną išraiškingiausių kraštovaizdžio kompleksų. Vaizdų čia tikrai nepritrūks.

Panašu, kad savaitgalį nusimato puikus oras, tad jokių pasiteisinimų: šiltnamių ravėjimas ir vejų pjovimas palauks. Metas išbandyti Pakalniškių tako naujoves, patikrinti, ar cirkų zonoj nepadaugėjo „arenų“, suskaičiuoti, kiek laiptų veda į Pakalniškių piliakalnį ir pasėdėti ant filotopinio suolelio. Juk kraštovaizdį reikia ne tik pamatyti, bet ir patirti!

O gal jau išbandėte šiuos “džiunglių šniūrus”?

Primename, kad prisidėti prie tokių veiklų įgyvendinimo, parko takų ir vertybių priežiūros gali kiekvienas. Reikia tik įsigyti lankytojo bilietą. Tą galima padaryti ir nuo piliakalnio viršūnės ar iš griovos dugno: siunčiant SMS su tekstu KMRP, numeriu 1860 (kaina 1 eur.+0.35 operatoriaus mokestis). Kiekvienas euras tiesiogiai grįžta į parko teritoriją prasmingais darbais. Ačiū visiems, kurie prisidedate prie teritorijos gražinimo ir "patogumų" įrengimo.
Kauno mariųregioninis parkas
Kauno marių regioninis parkas
Biudžetinė įstaiga, Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcija, Jono Biliūno g. 55, LT-29110 Anykščiai, el. p. aukstaitija@saugoma.lt, Kauno marių regioninio parko grupė, Miškininkų g. 2, Vaišvydavos k., Kauno raj., tel. +370 373 83071.
Duomenys apie Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcija kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Kodas 306108968.
Visos teisės saugomos. Cituojant būtina nurodyti šaltinį.