Kauno marių regioninis parkas
Panaudotas padangas privaloma priduoti tinkamai
FACEBOOK
2021-03-31
Panaudotas padangas privaloma priduoti tinkamai
Nutirpus sniegui pavasarį skubame ieškoti pirmųjų žibučių, tačiau pašlaitėse ir griovose pirmiausia aptinkame kalnus padangų. Kartais jų randame tokiose vietose, kad sunku įsivaizduoti, kokiu būdu jos čia pateko ir kaip reikės išgabenti. Jau nebestebina, kad į pakrantes žvejai prisitempia įvairiausių „aksesuarų“ – nuo lovų iki „sostų“ iš padangų. Stebina tik tokių asmenų požiūris teršti vietą, kurioje mėgsta lankytis. Didžioji dauguma panaudotų padangų aptinkama pakelėse, miškuose prie kelių. Primename, kad nebetinkamos naudoti padangos yra aplinką teršiančios ir kraštovaizdį bjaurojančios atliekos.

🚗Gyventojai senas padangas gali pristatyti į savivaldybės didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelę, atiduoti padangų pardavėjams arba palikti techninės priežiūros ir remonto paslaugas teikiančiose įmonėse. Kaune šiuo metu veikia 13 stambiagabaričių ir pavojingų atliekų surinkimo aikštelių (čia turi keliauti seni baldai, padangos, statybinės atliekos) bei 3 žaliosios aikštelės (čia galite vežti lapus, šakas, kitas žaliąsias atliekas), kur namų ūkio atliekos iš gyventojų priimamos nemokamai. Daugiau informacijos čia.

⚠️Gamtoje paliktos ir daugiau kaip šimtą metų irdamos padangos išskiria gamtai ir žmogui kenksmingas medžiagas. Šios, išplautos lietaus vandens, patenka į dirvožemį, o vėliau ir į požeminius vandenis. Iš ten vanduo su kenksmingomis medžiagomis keliauja į šulinius ir atsiduria žmonių valgiaraštyje įvairiu pavidalu: ir vandens, ir daržovių, jei tokiu šulinio vandeniu laistomi auginami augalai.

🔥Deginti padangų taip pat negalima, nes išsiskiria kenksmingi junginiai. Tačiau jos gali būti perdirbamos: padangų guma naudojama keliams, šaligatviams, dviračių takams tiesti, sporto, žaidimų aikštelėms kloti. Kažkas padangas sugalvoja panaudoti ir kaip menines instaliacijas savo namų aplinkai papuošti.

Visgi, geriausia jas tinkamai priduoti. Kaip tai padaryti, skaitykite čia.
Kauno mariųregioninis parkas
Kauno marių regioninis parkas
Biudžetinė įstaiga, Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcija, Jono Biliūno g. 55, LT-29110 Anykščiai, el. p. aukstaitija@saugoma.lt, Kauno marių regioninio parko grupė, Miškininkų g. 2, Vaišvydavos k., Kauno raj., tel. +370 373 83071.
Duomenys apie Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcija kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Kodas 306108968.
Visos teisės saugomos. Cituojant būtina nurodyti šaltinį.