Kauno marių regioninis parkas
Pažintiniame renginyje apie šikšnosparnius svečiuosis ir gamtininkas Marius Čepulis
FACEBOOK
2021-09-08
Pažintiniame renginyje apie šikšnosparnius svečiuosis ir gamtininkas Marius Čepulis
Penktą kartą vyksianti „Šikšnosparnių naktis“ kviečia pasutemauti į IV fortą – vieną svarbiausių šikšnosparnių žiemaviečių ne tik Kaune, bet ir Lietuvoje.

Kas yra šikšnosparniai? Kuo jie ypatingi ir itin reikalingi? Ar veliasi į plaukus ir į svetimus reikalus? Kodėl jie verti mūsų meilės ir ar apskritai sąžininga skirstyti gamtos sutvėrimus į mylimukus ir nemėgstamus? Ir kas per velns ta meilė gamtai yra! Į visus šiuos ir kitus klausimus atsakysime ir mitus apie šikšnosparnių paslaptingą gyvenimą griausime RUGSĖJO 16 d. (ketvirtadienį)
Susitinkame 20 val. ypatingoje IV forto aplinkoje susirasti naujų draugų – šikšnosparnių ir palinkėti jiems saldžių sapnų prieš ateinantį žiemos miegą.

PROGRAMA:

Nuo 20 val. svečiuose pas šikšnosparnius ir renginio dalyvius – gamtininkas Marius Čepulis, mėgstantis žiūrėti į gamtą objektyviai ir per objektyvą bei šmaikščiai papasakoti apie pačius rimčiausius gamtoje vykstančius reiškinius. Vakaro svečias turi gausų puslapio „Čepulio fotoklajonės“ sekėjų būrį, jį pažįsta gamtinės tematikos knygų mėgėjai, o šiuo metu Marius Čepulis atstovauja gamtos reikalus kaip Lietuvos Respublikos Aplinkos ministro patarėjas. Neabejojame, kad daugeliui smalsu forto užkaboriuose pamatyti ir išgirsti gyvai ne tik šikšnosparnį, bet ir patį Marių Čepulį!

Apie šikšnosparnius ir jų tyrinėjimus fortuose pasakos Kauno marių regioninio parko biologas Mindaugas Kirstukas, kuris pristatys ir ilgai lauktą, labai gerą naujieną IV forte žiemojantiems šikšnosparniams.

Dalyvio mokestis – 1 eur. įsigyjant vienkartinį parko lankytojo bilietą iš direkcijos darbuotojų. Įsigydami parko lankytojo bilietą prisidedate prie panašių renginių organizavimo ir gamtos bei kultūros vertybių priežiūros.

Po pasakojimų lauks ekskursijos su Kauno tvirtovės gidais. Į ekskursijas bus reikalinga registracija (vietoje). Ekskursijos dalyvio mokestis (sumokamas registracijos į ekskursiją metu vietoje) – 1 eur. Surinkti pinigai bus panaudoti forto tvarkybos darbams paremti.

Renginio metu privaloma laikytis visų saugumo reikalavimų.
Aktualią informaciją apie renginį ir galimus pakeitimus stebėkite Facebooke.

Sutemautojams rekomenduojame pasirūpinti patogia, vaikščioti tinkama avalyne ir apranga pagal orus.
Renginio metu bus fotografuojamas/filmuojama.

Renginio vieta:
Plytinės g. 15, Kaunas
54.850598, 23.954249
Kauno mariųregioninis parkas
Kauno marių regioninis parkas
Biudžetinė įstaiga, Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcija, Jono Biliūno g. 55, LT-29110 Anykščiai, el. p. aukstaitija@saugoma.lt, Kauno marių regioninio parko grupė, Miškininkų g. 2, Vaišvydavos k., Kauno raj., tel. +370 373 83071.
Duomenys apie Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcija kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Kodas 306108968.
Visos teisės saugomos. Cituojant būtina nurodyti šaltinį.