Kauno marių regioninis parkas
Prasidėjo šikšnosparnių apskaitos
FACEBOOK
2022-02-17
Prasidėjo šikšnosparnių apskaitos
Kaip ir kasmet, vykdome žiemojančių šikšnosparnių apskaitas šių žinduolių apsaugai išskirtose teritorijose. Pernai šikšnosparnių (tuo pačiu ir mūsų) ilgai puoselėta svajonė išsipildė – viename forte buvo įrengtos grotos, užtikrinančios, kad žiemojimo metu itin jautrių trikdymui gyvūnų miego nedrums smalsuoliai dvikojai.


Džiugu, kad globaliai nykstantys šikšnosparniai sulaukia vis daugiau dėmesio ir pripažinimo kaip rūšis, kuri gyvena šalia mūsų ir atlieka itin svarbų ekologinį vaidmenį. Prie to prisideda ir jų "advokatai" – gamtininkai, kurie padeda išsklaidyti per daugybę amžių suformuotus mitus. Vienas toks labai gerai žinomas gamtos "advokatas" Marius Čepulis šįmet prisijungė prie apskaitos. Kaip sekėsi jam? Neabejojame, kad kažkada pamatysite savo akimis vienoje iš "Gamtininko užrašai" laidų. O kaip sekasi žiemoti šikšnosparniams, pranešime vėliau, kai visą "derlių" suskaičiuosime.

Primename, kad šikšnosparnių žiemavietėse (fortuose) lankytis draudžiama nuo spalio iki balandžio pabaigos.

R.Mikitiejevos nuotr.
Kauno mariųregioninis parkas
Kauno marių regioninis parkas
Biudžetinė įstaiga, Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcija, Jono Biliūno g. 55, LT-29110 Anykščiai, el. p. aukstaitija@saugoma.lt, Kauno marių regioninio parko grupė, Miškininkų g. 2, Vaišvydavos k., Kauno raj., tel. +370 373 83071.
Duomenys apie Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcija kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Kodas 306108968.
Visos teisės saugomos. Cituojant būtina nurodyti šaltinį.