Kauno marių regioninis parkas
Prie Pažaislio – nauji inkilai, pagaminti nuteistųjų
FACEBOOK
2021-05-01
Prie Pažaislio – nauji inkilai, pagaminti nuteistųjų
Gerus darbus daryti niekada ne vėlu. Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos nuteistieji pagamino uoksinių inkilų, kuriuos iškėlėme šalia Pažaislio vienuolyno. Naujus namus paukščiams palaimino ne tik ypatinga Pažaislio vietos dvasia, bet ir iš dangaus pasipylęs trumpas lietus su griausmingais perkūno būgnais. Margasparnės musinukės, varnėnai ir kiti smulkieji paukščiai įsikurs vienoje gražiausių Kauno marių regioninio parko vietų. Toliau eilėje prie naujų būstų – miegapelės!

Bendradarbiavimas su Pravieniškėse kalinčiais nuteistaisiais tęsiasi jau ne pirmus metus. Nors šiais metais inkilai keliami vėliau, tačiau tai nesutrukdys juose įsikurti zylėms, varnėnams ir kitiems smulkesniems paukščiams. Uoksiniai inkilai natūraliai dera prie kraštovaizdžio, įsilieja į miško visumą. Šių inkilų sienos storos, gerai sulaiko šilumą, o tai svarbu anksti perintiems paukščiams. Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos nuteistieji pagamino beveik trisdešimt inkilų, o vieną sumeistravo itin menišką.


R.Mikitiejevos nuotr.
Kauno mariųregioninis parkas
Kauno marių regioninis parkas
Biudžetinė įstaiga, Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcija, Jono Biliūno g. 55, LT-29110 Anykščiai, el. p. aukstaitija@saugoma.lt, Kauno marių regioninio parko grupė, Miškininkų g. 2, Vaišvydavos k., Kauno raj., tel. +370 373 83071.
Duomenys apie Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcija kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Kodas 306108968.
Visos teisės saugomos. Cituojant būtina nurodyti šaltinį.