Kauno marių regioninis parkas
Robinzonai sugrįžta: Kauno marių saloje 3 dienoms vėl įsikurs stovykla
FACEBOOK
2018-07-28
Robinzonai sugrįžta: Kauno marių saloje 3 dienoms vėl įsikurs stovykla
Robinzonai sugrįžta. Visada žavėjotės Danielio Defo personažu Robinzonu Kruzu ir pavargę nuo rutinos pasvajodavote, kad būtų smagu bent trumpam atsidurti jo kailyje? Na, gerai, pripažinkime – būti tikru robinzonu – beprotiška išgyvenimo drama. Tačiau galime pabandyti tą jausmą sužaisti ir įsijungę vaizduotę susikurti robinzonišką atmosferą čia, Lietuvoje – didžiausio dirbtinio Lietuvos vandens telkinio apsuptyje. Nori išbandyti save? Pabėgti trumpam nuo civilizacijos? Turi laisvo laiko, kurį gali padovanoti Lietuvai? Ieškai prasmingos veiklos? Tuomet užpildyk dalyvio anketą ir tapk vienu iš robinzonų, kurie šįmet vėl 3 dienoms ir 2 naktims apsigyvens Paukščių saloje. Šioje negyvenamoje saloje robinzonai turės ypatingą misiją – pasistengti, kad joje atsirastų tinkamos sąlygos gyventi. Žinoma, ne žmonėms, bet paukščiams. Pasiruošę pažaisti robinzonus ir atlikti gerą darbą gamtai?

Kauno marių regioninio parko Arlaviškių ornitologinis draustinis, apimantis Paukščių salas, yra tikras rojus paukščiams. Šio draustinio paskirtis – išsaugoti Lietuvos raudonojoje knygoje įrašytų rūšių paukščius: didžiuosius baublius, plovines ir ilgasnapes višteles, švygždas ir kitų saugotinų rūšių paukščius (didžiąsias ir mažąsias krakšles, nendrinukes, laukius, kragus, nendrines linges ir įvairių rūšių antis). Užtvenkus Nemuną, Paukščių salos ilgą laiką buvo apaugusios tik žoline augmenija, todėl čia veisėsi daug įvairių vandens paukščių rūšių, tarp jų ir į Lietuvos raudonąją knygą įrašytos mažosios žuvėdros, pilkosios ir šaukštasnapės antys, įvairūs tilvikai, buvo įsikūrusi didžiulė rudagalvių kirų kolonija. Nuo 2007 salos pradėtos šienauti, iškirsti medžiai ir krūmai, praktikuota ganiava, organizuotos salapjūtės, taip sukuriant sąlygas retiems, ypač tilvikiniams, paukščiams veistis.

Kelerių metų pastangos sukurti tinkamą buveinę, neiškirtus atžalų, krūmų ir kitos augmenijos, išeitų perniek. Todėl direkcija kasmet ieško būdų kaip įgyvendinti gamtotvarkos priemones. Šįmet į pagalbą vėl bandysime pasitelkti savanorius ir saloje įkursime trumpalaikę robinzonų stovyklą. Pernai mums puikiai sekėsi ir su oru, ir su darbais - pašalinome atžalas beveik visoje didžiosios salos dalyje. Tad kviečiame prisijungti prie gamtotvarkos darbų įgyvendinimo vienoje iš gražiausių ir paslaptingiausių Kauno marių regioninio parko vietų, kuri paprastai pasiekiama tik plunksnuotiems dvikojams – Paukščių salos laukia rankoves pasiraitojusių robinzonų. Įvertink savo galimybes ir mesk sau iššūkį!

Kokia nauda tau?

- Turėsi progą apsilankyti ten, kur retas mirtingasis gali įkelti koją ir pasigrožėti unikaliu Kauno marių kraštovaizdžiu.
- Darbas žmogų puošia, o fizinis, ir dar gryname ore, – stiprina  emocinę būseną ir raumenis, tad galėsi drąsiai sustabdyti sporto klubo abonementą,  jei ne savaitei, tai bent 3 dienoms.
- Išbandysi save ir pabėgsi (išplauksi) nuo kasdienybės, susipažinsi su naujais žmonėmis ir atsidursi ne tik negyvenamoje, bet ir multikultūrinėje aplinkoje.
- Tarptautinė komanda, užsispyrusi lietuviška gamta, negyvenama sala – tai patirtis, apie kurią galėsi pasakoti savo anūkams.
- padovanosi Lietuvai gerą darbą - prisidėsi prie naudingos veiklos sukuriant tinkamą buveinę retoms paukščių rūšims išsaugoti (paprastai tariant - milijonas karmos taškų!).

Reikalavimai:

Jei tau 18 ir daugiau metų, moki susikalbėti anglų ar bet kokia kita paukščių kalba ir gali be WiFi išgyventi 3 dienas ir 2 naktis – junkis prie robinzonų!

Data: rugpjūčio 27-29 d.

Viskas, ko gali prireikti: palapinė (nereikia, jei norite tikros egzotikos ir ekstremalumo - miegoti tiesiog po žvaigždėmis), miegmaišis ir daiktai, kurie Jūsų manymu bus reikalingi saloje.

Maistu ir gėrimais pasirūpinsime mes.

Prašytume anketą pildyti tik gerai apgalvojus ir įvertinus savo galimybes dalyvauti. 

Dalyvio anketą rasi čia.

Registracija iki rugpjūčio 20 d.

Informuosime tik atrinktus kandidatus. 


Kauno mariųregioninis parkas
Kauno marių regioninis parkas
Biudžetinė įstaiga, Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcija, Jono Biliūno g. 55, LT-29110 Anykščiai, el. p. aukstaitija@saugoma.lt, Kauno marių regioninio parko grupė, Miškininkų g. 2, Vaišvydavos k., Kauno raj., tel. +370 373 83071.
Duomenys apie Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcija kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Kodas 306108968.
Visos teisės saugomos. Cituojant būtina nurodyti šaltinį.