Kauno marių regioninis parkas
Robinzonai vėl laukiami iššūkyje Paukščių salose
FACEBOOK
2019-08-21
Robinzonai vėl laukiami iššūkyje Paukščių salose

Visada žavėjotės Danielio Defo personažu Robinzonu Kruzu ir pavargę nuo rutinos pasvajodavote, kad būtų smagu bent trumpam atsidurti jo kailyje? Na, gerai, pripažinkime – būti tikru robinzonu – beprotiška išgyvenimo drama. Tačiau galime pabandyti tą jausmą sužaisti ir įsijungę vaizduotę susikurti robinzonišką atmosferą čia, Lietuvoje – didžiausio dirbtinio Lietuvos vandens telkinio apsuptyje. Nori išbandyti save? Pabėgti trumpam nuo civilizacijos? Turi laisvo laiko, kurį gali padovanoti Lietuvai? Ieškai prasmingos veiklos? Vinies, kurios trūksta vasaros užbaigimui? Tuomet šįmet vėl 3 dienoms ir 2 naktims kviečiame į Paukščių salas. Šioje negyvenamoje saloje robinzonai turės ypatingą misiją – pasistengti, kad joje atsirastų tinkamos sąlygos gyventi paukščiams. Pasiruošę pažaisti robinzonus ir atlikti gerą darbą gamtai?

Kauno marių regioninio parko Arlaviškių ornitologinis draustinis, apimantis Paukščių salas, yra tikras rojus paukščiams. Šio draustinio paskirtis – išsaugoti Lietuvos raudonojoje knygoje įrašytų rūšių paukščius: didžiuosius baublius, plovines ir ilgasnapes višteles, švygždas ir kitų saugotinų rūšių paukščius (didžiąsias ir mažąsias krakšles, nendrinukes, laukius, kragus, nendrines linges ir įvairių rūšių antis). Užtvenkus Nemuną, Paukščių salos ilgą laiką buvo apaugusios tik žoline augmenija, todėl čia veisėsi daug įvairių vandens paukščių rūšių, tarp jų ir į Lietuvos raudonąją knygą įrašytos mažosios žuvėdros, pilkosios ir šaukštasnapės antys, įvairūs tilvikai, buvo įsikūrusi didžiulė rudagalvių kirų kolonija. Nuo 2007 salos pradėtos šienauti, iškirsti medžiai ir krūmai, praktikuojama ganiava, taip sukuriant sąlygas retiems, ypač tilvikiniams, paukščiams veistis.

Kelerių metų pastangos sukurti tinkamą buveinę, neiškirtus atžalų, krūmų ir kitos augmenijos, išeitų perniek. Todėl direkcija kasmet ieško būdų kaip įgyvendinti gamtotvarkos priemones. Šįmet į pagalbą vėl bandysime pasitelkti savanorius ir saloje jau 3 kartą įkursime trumpalaikę robinzonų stovyklą. Pernai (kaip ir užpernai) mums puikiai sekėsi ir su oru, ir su darbais - pašalinome atžalas beveik visoje didžiosios salos dalyje. Tad kviečiame prisijungti prie gamtotvarkos darbų įgyvendinimo vienoje iš gražiausių ir paslaptingiausių Kauno marių regioninio parko vietų, kuri paprastai pasiekiama tik plunksnuotiems dvikojams – Paukščių salos laukia rankoves pasiraitojusių robinzonų. Įvertink savo galimybes ir mesk sau iššūkį!

Kokia nauda tau?
• Turėsi progą apsilankyti ten, kur retas mirtingasis gali įkelti koją ir pasigrožėti unikaliu Kauno marių kraštovaizdžiu.
• Darbas žmogų puošia, o fizinis, ir dar gryname ore, – stiprina emocinę būseną ir raumenis, tad galėsi drąsiai sustabdyti sporto klubo abonementą, jei ne savaitei, tai bent 3 dienoms. NAUJOVĖ - šįmet prie talkos galima prisijungti bet kurią dieną ir "išsikrauti" saloje nuo ryto iki vakaro.
• Išbandysi save ir pabėgsi (išplauksi) nuo kasdienybės, susipažinsi su naujais žmonėmis ir atsidursi ne tik negyvenamoje, bet ir multikultūrinėje aplinkoje.
• Tarptautinė komanda, užsispyrusi lietuviška gamta, negyvenama sala – tai patirtis, apie kurią galėsi pasakoti savo anūkams.

Reikalavimai:
Jei tau 18 ir daugiau metų, moki susikalbėti anglų ar bet kokia kita paukščių kalba ir gali be WiFi išgyventi 3 dienas ir 2 naktis – junkis prie robinzonų!

Viskas, ko gali prireikti:
* palapinė (nereikia, jei norite tikros egzotikos ir ekstremalumo - miegoti tiesiog po žvaigždėmis),
* miegmaišis ir daiktai, kurie Jūsų manymu bus reikalingi saloje. Praverstų kilimėlis nuo drėgmės, nes saloje drėgna.
* Pernai saloje buvo labai karšta (atkreipkite dėmesį - ten nėra nė vieno medžio), tad tikrai būtina pasirūpinti galvos apdangalu ir apsauga nuo saulės. Turėti darbui ir laisvalaikiui tinkamą aprangą (pvz ilgos kelnės), lietpaltį. Vakarai gali būti vėsoki.
*Puiku, jei turi savo įrankį (pjūklelį, kirvuką ar sekatorių).

Maistu ir gėrimais pasirūpins organizatoriai. Nebent turi ypatingų mitybinių įpročių ir poreikių, tuomet įsimesk į kuprinę kažką energijai papildyti.

Galimos grėsmės:
Dalyvis turi laikytis saugumo reikalavimų darbo bei poilsio metu, pasirūpinti apsauga nuo erkių, saulės, turi įvertinti savo fizinę formą ir sveikatos būklę. ŠIOJE SALOJE NĖRA ŠEŠĖLIO, tad karštą dieną būna tikrai KARŠTA.

Data: rugpjūčio 26-28 d.

PLANUOJANČIUS ATVYKTI Į SALĄ PRAŠOME UŽPILDYTI REGISTRACIJOS ANKETĄ, nes turime žinoti įrankių ir maisto poreikį.

DĖMESIO. Gali su mumis praleisti visas 3 dienas negyvenamoje saloje (t.y. su nakvyne) arba atvykti tik pasirinktą dieną: pasitiksime ir išlydėsime nuo kranto iki kranto. Ryte nuo Duobakalnio stovyklavietės kranto "Robinzonų" įgula išplaukia 10 val., o atgal atplukdoma 18 val. arba pagal poreikį (pvz. derinantis prie viešojo transporto grafiko). Tačiau ir tokiu atveju norėtume žinoti apie Tavo planus.

Renginio metu bus fotografuojama ar filmuojama viešinimo tikslais.

Jūsų asmeniniai duomenys (telefono nr., el.paštas) bus naudojami tik siekiant informuoti apie renginio eigą ir pateikti kitą reikalingą informaciją.


Dėl plukdymo laiko į salą susiderinti skambinkite tel. 869315330 (Evaldas)
Kita informacija: r.mikitiejeva@kaunomarios.lt

Kauno mariųregioninis parkas
Kauno marių regioninis parkas
Biudžetinė įstaiga, Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcija, Jono Biliūno g. 55, LT-29110 Anykščiai, el. p. aukstaitija@saugoma.lt, Kauno marių regioninio parko grupė, Miškininkų g. 2, Vaišvydavos k., Kauno raj., tel. +370 373 83071.
Duomenys apie Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcija kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Kodas 306108968.
Visos teisės saugomos. Cituojant būtina nurodyti šaltinį.