Kauno marių regioninis parkas
Užderėjo talkų: pakrantėse šiukšlių keliasdešimčia maišų bus mažiau
FACEBOOK
2021-09-14
Užderėjo talkų: pakrantėse šiukšlių keliasdešimčia maišų bus mažiau
Praėjusią savaitę sulaukėme savanoriškos iniciatyvos pagražinti Kauno marių pakrantes ir miškus: įvyko 2 talkos.

Riterišką pagalbą Kauno marių regioninio parko gamtai pasisiūlė UAB „Dassault Systemes“ (No Magic Europe) darbuotojų kolektyvas. Vienos seniausių Kaune IT įmonės komanda pražygiavo pakrante nuo Grabučiškių poilsiavietės iki Karčiupio žiočių, pakeliui rinkdama daugiausia žvejų paliktas šiukšles. Prie Karčiupio įlankos vietoj fosilijų pakrantėje atsidengė „bambaliai“, kuriuos čia suneša bangos, bet netinkamoje vietoje palieka, žinoma, – žmonės. Daugelis butelių jau užnešti dumblo sluoksniu, tad tampa sudėtinga juos pasiekti ir išrinkti. Visgi, akcijos dalyviams pavyko surinkti ir išgabenti nemažai šiukšlių, tarp kurių buvo ir lovos čiužinių, senų tinklų liekanų.


Kadangi nemažą „indėlį“ pakrantėse palieka žvejai, atsakingi žvejų klubai bando taisyti žvejų įvaizdį. Šeštadienį šiukšlių maišus vietoj meškerių į rankas čiupo patyrę ir aplinkai draugiški meškeriotojai „Ažūklės klubas“, kurie į tvarkymo akciją renkasi jau ne pirmą kartą.

Talkininkai tvarkė pakrantės ruožą nuo Pakalniškių piliakalnio iki Girionių poilsiavietės. Ši pakrantės pusė itin mėgstama žvejų vieta, tačiau kaip pastebėjo akcijos dalyviai, pakrantės krūmynuose palikti jauko pakeliai, masalų dėžutės ir nedepozitinės taros radiniai rodo, kad dar ne visi žvejai suvokia aplinkos tausojimo svarbą.

Viliamės, kad principas „išsinešk, ką atsinešei“ vieną dieną taps tokiu savaime suprantamu, kad nebereikės apie jį priminti ir talkas organizuosime jau ne paliktoms šiukšlėms rinkti, o patogesnei infrastruktūrai įrengti ir tvarkyti. O kol kas primename, kad karšis ant šiukšlės nekimba. Nepalikime šiukšlių gamtoje, net pačių menkiausių – juk čia grįšime dar ne kartą, atsivesime draugų, svečių, todėl privalome būti „cool turistai“, kurie gerbia gamtinę aplinką, aplinkinius ir tuo pačiu save.

Dėkojame visiems talkų dalyviams – kiekviena pakelta šiukšlė prisideda prie saugesnės ir švaresnės aplinkos lankytojams ir čia gyvenantiems gyvūnams.
Kauno mariųregioninis parkas
Kauno marių regioninis parkas
Biudžetinė įstaiga, Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcija, Jono Biliūno g. 55, LT-29110 Anykščiai, el. p. aukstaitija@saugoma.lt, Kauno marių regioninio parko grupė, Miškininkų g. 2, Vaišvydavos k., Kauno raj., tel. +370 373 83071.
Duomenys apie Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcija kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Kodas 306108968.
Visos teisės saugomos. Cituojant būtina nurodyti šaltinį.