Kauno marių regioninis parkas
Vandens spalvos
FACEBOOK
2024-05-17
Vandens spalvos
Norėdami pamatyti vandenį kitaip, turime suprasti skirtingas jo rūšis. Mėlynasis vanduo randamas ežeruose, upėse ir požeminio vandens telkiniuose. Jis gyvybiškai svarbus geriant ir buityje, taip pat žemės ūkyje: Europoje žemdirbystei sunaudojama 50 % mėlynojo vandens. Žalias vanduo yra augaluose, dirvožemyje ir miškuose. Sveikos ekosistemos padeda išlaikyti ir išvalyti vandenį, palaikydamos pasaulinį vandens ciklą. Pilkasis miestų ir pramonės šakų vanduo yra apdorojamas ir gali būti naudojamas pakartotinai. Juodasis vanduo, kuris yra surenkamas iš tualetų, yra nuotekos, kurių negalima pakartotinai panaudoti, jei jos nėra išvalytos.

Labai svarbu, kad jos būtų tinkamai tvarkomos, kad nesiliestų su gėlo ar požeminio vandens šaltiniais. Dirbdami su gamta galime užtikrinti, kad vandens užtektų visiems. Sužinokite, kaip galime išlaikyti pilnas gamtos vandens atsargas, kad jos būtų naudingos visuomenei, gamtai ir ekonomikai.

Daugiau informacijos galite rasti čia: https://www.europarl.europa.eu/factsheets/lt/sheet/74/vandens-apsauga-ir-istekliu-valdymas
#WaterWiseEU

 
Kauno mariųregioninis parkas
Kauno marių regioninis parkas
Biudžetinė įstaiga, Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcija, Jono Biliūno g. 55, LT-29110 Anykščiai, el. p. aukstaitija@saugoma.lt, Kauno marių regioninio parko grupė, Miškininkų g. 2, Vaišvydavos k., Kauno raj., tel. +370 373 83071.
Duomenys apie Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcija kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Kodas 306108968.
Visos teisės saugomos. Cituojant būtina nurodyti šaltinį.