Kauno marių regioninis parkas
Vasaros iššūkis – žvėriškos lenktynės
FACEBOOK
2020-06-16
Vasaros iššūkis – žvėriškos lenktynės
Nors šįmet kelionių amplitudė pažinti pasaulį apribota, tačiau keliauti po savo kraštą – galimybių kaip niekada daug. Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba kviečia keliauti po Lietuvos saugomas teritorijas su lankytojo pasu, o mes siūlome pakeliauti lokaliai – po Kauno marių regioninį parką. Juolab, kad pernai atnaujinome daugybę lankytinų vietų, tad puikus metas pažinti mūsų parko vertybes, atrasti kažką naujo ar dar kartą išbandyti tai, kas pasiteisino anksčiau. Šįkart iššūkis paprastas, bet smagus, ypač keliaujantiems su vaikais. Tad turėdami laiko, bet nesugalvodami, ką nuveikti – išsiruoškite į "Žvėriškas lenktynes".

Kas jūsų laukia? 12 stendų, 12 žvėriškų patarimų, 12 taškų orientaciniam alkiui numalšinti.

Taisyklės paprastos: rasti, nufotografuoti, surašyti ir atsiųsti. Naudodamiesi žemėlapiu ir savo orientaciniais gebėjimais, suraskite 12 naujų, žvėriškai nuotaikingų dvipusių stendų, įrengtų įvairiose parko vietose (kai kurios labai užsislapstinusios 😊). Kiekvieno stendo antra pusė – skirtinga. Tad nauji mūsų stendai – ne mėnulis – galima pamatyti jų antrą pusę. O kitoje pusėje vis kitas personažas – nuomonės formuotojas ("influenceris"), kuris tikrai turėtų, ką pasakyti, jei tik mokėtų mūsų kalbą.

Kokie gyvūnai pavaizduoti kitoje stendo pusėje? Radus juos, surašykite pavadinimus, nufotografuokite veikėjus ir siųskite atsakymą su nuotraukomis: miegapelei@kaunomarios.lt arba žinute Facebook paskyroje "Kauno marių regioninio parko direkcija".

3 sėkmingai įveikusiems iššūkį burtų keliu atiteks knyga apie saugomas teritorijas.

Žvėriškos lenktynės truks visą vasarą, tad iki rugsėjo 1 d. – marios laiko. O jei nepretenduojate į motyvacinį prizą – keliaukite ir ieškokite žvėriškų patarimų savais terminais, nes "kalbantys stendai" įsikūrė ilgam.

Kalbantys stendai. Beje, tiems, kurie mėgsta aktyvuoti vaizduotę ir negali gyventi be šiuolaikinių technologijų (arba tingi skaityti stendus) – galimybė paklausyti "influencerių" kalbos gyvai. Nuskanuokite ant stendo esantį lipduką su QR kodu (tam reikės atsisiųsti į telefoną bet kurią QR kodo nuskaitymo programėlę) ir paklausykite, ką kalba gyvūnai. Vienoje stendo pusėje turėsite galimybę išgirsti „gidės“ pasakojimą apie Kauno marių regioninį parką, o kitose – vis kito gyvūno pamąstymus. Būtent juos Jums ir reikia surasti, nufotografuoti, surašyti pavadinimus ir atsiųsti sąrašą mums.

Linkime smagių atradimų keliaujant po Kauno marių regioninį parką.

Žemėlapį su stendų vietomis rasite čia.
Kauno mariųregioninis parkas
Kauno marių regioninis parkas
Biudžetinė įstaiga, Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcija, Jono Biliūno g. 55, LT-29110 Anykščiai, el. p. aukstaitija@saugoma.lt, Kauno marių regioninio parko grupė, Miškininkų g. 2, Vaišvydavos k., Kauno raj., tel. +370 373 83071.
Duomenys apie Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcija kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Kodas 306108968.
Visos teisės saugomos. Cituojant būtina nurodyti šaltinį.