Kauno marių regioninis parkas
Virtualios edukacijos tiesiogiai iš Nacionalinio saugomų teritorijų lankytojų centro
FACEBOOK
2020-11-12
Virtualios edukacijos tiesiogiai iš Nacionalinio saugomų teritorijų lankytojų centro
Nacionalinis saugomų teritorijų lankytojų centras pristato naujieną – virtualias ekskursijas ir edukacijas apie saugomą Lietuvos gamtą, naudojantis ZOOM programėlę. Ekskursijas-pamokas ves Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos specialistės. Registruotis ir dalyvauti virtualiose pamokose gali net tik MOKYKLOS, bet ir ŠEIMOS. Karantino metu virtualios pamokos apie saugomas teritorijas vyks NEMOKAMAI, galima registruotis iki lapkričio 29 d.

Lapkričio 9-29 d. Nacionalinis ST lankytojų centras laikinai užvėrė duris tiesioginiam lankymui, todėl teikiame virtualias gamtosaugines edukacijas.  Svarbu, jog vaikai ir suaugę besidomintys vertingiausiomis  mūsų krašto vietomis – nacionaliniais, regioniniais parkais, rezervatais bei draustiniais, suvoktų, kodėl šios vietos yra svarbios šiandieniniam žmogui, kodėl reikia jas SAUGOTI.

EDUKACIJOS VYKS TIESIOGIAI IŠ NACIONALINIO ST LANKYTOJŲ CENTRO!

VIRTUALIŲ ekskursijų ir edukacijų Nacionaliniame ST lankytojų centre dalyviai turės unikalią galimybę ne tik dalyvauti netradicinėje PAMOKOJE/PASKAITOJE, tačiau, naudojantis programėle ZOOM (kurią reikės įsidiegti savo mobiliuosiuose įrenginiuose ar kompiuteriuose), užduoti norimus klausimus saugomų teritorijų specialistui.

Pirmoji mokykla, pasirinkusi išbandyti net dvi VIRTUALIAS ekskursijas/edukacijas – „ATRASK IR PAŽINK LIETUVOS SAUGOMAS TERITORIJAS“ bei „BIOLOGINĖ ĮVAIROVĖ SAUGOMOSE TERITORIJOSE" - tai Vilniaus r. Nemenčinės Gedimino gimnazija. Šių mokyklų biologijos mokytoja Alina Kodikienė bei geografijos mokytoja Renata Kerul pasirinko integruoti šią virtualią 2 ak. val. trukmės kelionę po Lietuvos saugomas teritorijas į savo mokomuosius dalykus, skirtus 8-tų klasių mokiniams, kuriems tai puikus pasiruošimas prieš pavasarį laukiančias formaliojo ugdymo temas apie gamtos apsaugą.

EKSKURSIJŲ IR EDUKACIJŲ TEMOS

Kasmet Nacionaliniame saugomų teritorijų lankytojų centre apsilanko apie 10 000 lankytojų. Populiariausia jų tarpe – įvadinė edukacija „ATRASK IR PAŽINK LIETUVOS SAUGOMAS TERITORIJAS“, kuri tinka įvairaus amžiaus lankytojams, atvykstantiems į centrą pirmą kartą. Mažieji pamėgę edukaciją apie „geležines varles“ - „KODĖL REIKIA SAUGOTI BALINIUS VĖŽLIUS“, o vyresnių klasių moksleiviai itin pamėgę edukaciją su interaktyvia kraštovaizdžio smėlio dėže „KRAŠTOVAIZDŽIO ĮVAIROVĖ SAUGOMOSE TERITORIJOSE".

Per pastaruosius metus Nacionalinis ST lankytojų centras perengė keletą naujų edukacijų: „BIOLOGINĖ ĮVAIROVĖ SAUGOMOSE TERITORIJOSE", skirta vyresnių klasių moksleiviams bei studentams, „DRUGELIO GYVENIMO CIKLAS ARBA KODĖL REIKIA SAUGOTI DRUGIUS?“, itin pamėgta pačių mažiausiųjų centro lankytojų bei „SAUGOMOS LIETUVOS PELKĖS“, pritaikyta 4-8 kl. moksleiviams, tačiau tinkama visiems besidomintiems pelkėmis, šlapynėmis, liūnais, tyruliais ir kaip dar tik nevadinamos šios unikalios, NYKSTANČIOS buveinės, retų augalų ir gyvūnų namai, kurių Lietuvoje turime vos 6-7 proc.

Kitas ekskursijų ir edukacijų temas galite rasti:

https://vstt.lrv.lt/lt/nacionalinis-st-lankytoju-centras/edukacijos-ekskursijos

Rezervuoti laiką ekskursijoms galite NUOTOLINIU BŪDU:

Mob.: +370 698 87883

El. p.: lankytojucentras@vstt.lt

arba per Nacionalinio ST lankytojų centro Facebook paskyrą.

Kviečiame likti sveikais bei lankyti Lietuvos gamtą gyvai, o Nacionalinį ST lankytojų centrą virtualiai!
Kauno mariųregioninis parkas
Kauno marių regioninis parkas
Biudžetinė įstaiga, Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcija, Jono Biliūno g. 55, LT-29110 Anykščiai, el. p. aukstaitija@saugoma.lt, Kauno marių regioninio parko grupė, Miškininkų g. 2, Vaišvydavos k., Kauno raj., tel. +370 373 83071.
Duomenys apie Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcija kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Kodas 306108968.
Visos teisės saugomos. Cituojant būtina nurodyti šaltinį.