Kauno marių regioninis parkas
Bus tvarkomas Arlaviškių botaninio draustinio pažintinis takas
FACEBOOK
2021-09-21
Bus tvarkomas Arlaviškių botaninio draustinio pažintinis takas
Kauno marių regioninio parko direkcija finišuoja su viešojo pirkimo procedūromis ir netrukus bus pasirašyta rangos darbų sutartis, kurios tikslas – ilgai laukto Arlaviškių botaninio draustinio (Kadagių slėnio) pažintinio tako tvarkymas.

Dar vasaros pradžioje gražiausiu Lietuvoje tituluojamą, bet avarinės būklės taką teko oficialiai uždaryti dėl lankytojų saugumo. Tuomet tęsėsi ilgus metus trukusios finansavimo paieškos. Galiausiai mums pavyko ir šiandien jau galime pasidžiaugti, kad turėsime naują tako dangą. Tako konstrukcijos bus keičiamos iš pagrindų, įvedamos ilgaamžiškesnės medžiagos. Tam direkcija dar prieš keletą metų buvo užsakiusi techninį darbo projektą, pagal kurį jau buvo atnaujintos 2 take esančios apžvalgos aikštelės. Likusi tako dalis, iki kol sulaukėme galimybės rekonstruoti iš esmės, buvo tvarkoma lėšomis, gautomis iš Aplinkos apsaugos rėmimo programos, lankytojų bilietų ar pavienių lankytojų iniciatyva įsigyjant vardines lentas. Tačiau supuvus mediniams poliams vien keisti lentas nebepakako. Dabar takas bus tvarkomas pagal Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos prie Aplinkos ministerijos inicijuotą projektą „Kraštovaizdžio vertybių apsauga ir pritaikymas pažinti“.

Pažintinis takas Arlaviškių botaniniame draustinyje buvo įrengtas 2010 metais. Take buvo įrengta rekreacinė įranga lankytojams su slėnio apžvalgos aikštelėmis, nuo kurių atsiveria Kauno marių ir kadagyno panorama. Šlaite įrengti laiptai, informaciniai stendai, nukreipiančiosios rodyklės. Lentinė tako dalis buvo pritaikyta ir neįgaliesiems.

Tikimės, kad Arlaviškių botaninio draustinio pažintinis takas bus sėkmingai atnaujintas ir taps saugus lankyti, vėl džiugins nuo tako atsiveriančiu vienu vertingiausių Lietuvoje kraštovaizdžiu. Taip pat viliamės, kad ir lankytojai tausos ir gerbs šios vietos gamtinę aplinką nepalikdami šiukšlių, nerūkydami, neniokodami įrengtos infrastruktūros.

Arlaviškių botaninis draustinis – ypatinga vieta. Tai ne tik vienas vaizdingiausių Kauno marių regioninio parko gamtinių draustinių, kuriame aptinkami rečiausi augalai, bet ir europinės svarbos ekologinio tinklo „Natura 2000“ teritorija, kurioje vyrauja kadagynų, šaltinių su besiformuojančiais tufais, stepinių pievų buveinės.
Kauno mariųregioninis parkas
Kauno marių regioninis parkas
Biudžetinė įstaiga, Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcija, Jono Biliūno g. 55, LT-29110 Anykščiai, el. p. aukstaitija@saugoma.lt, Kauno marių regioninio parko grupė, Miškininkų g. 2, Vaišvydavos k., Kauno raj., tel. +370 373 83071.
Duomenys apie Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcija kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Kodas 306108968.
Visos teisės saugomos. Cituojant būtina nurodyti šaltinį.