Patogiausia ir lengviausia turistinius maršrutus ir lankomus objektus surasti čia:
Lankytini objektai
Kiekvieną Kauno marių regioninio lankytoją nudžiugins vaizdingas kraštovaizdis: juo galima grožėtis ir nuo jachtos ar katerio denio, ir nuo atodangų ar piliakalnių viršaus, o Rumšiškių liaudies buities muziejuje, pasislėpęs tarp medžių viršūnių, kyšo apžvalgos bokštas. Nenuostabu, kad didžioji dalis Kauno marių regioninio parko vietų yra labai pamėgtos ir lankomos ne tik kauniečių, bet ir čia atvykstančių svečių.
Kauno marių regioniniame parke lankytinų vietų daugybė: 35 kultūros ir 16 gamtos paveldo objektų, 5 pažintiniai takai ir trasos, kurie apjungia net po keletą saugomų vertybių, poilsiavietės, kuriose prie „grilinamų“ gėrybių lankytojams patiekiamas ir vaizdingas Kauno marių kraštovaizdis. Čia kiekvienas ras savo takelį atgal į gamtą: tiek skruzdėlė, tiek žmogus. Daugelis objektų, kuriuos prižiūri direkcija, pritaikyti lankymui, šalia jų įrengta minimali informacinė ir rekreacinė infrastruktūra.
O ką dar galima atrasti Kauno marių regioniniame parke? Gal tiesiog bakstelėti pirštu į žemėlapį ir susirasti jame išsiburtą vietą. Gal apsilankyti ant Mergakalnio Dovainonyse, nuo kurio atsiveria vaizdas į Paukščių salas, kurios savo forma atrodo panašios… į tankiuką! O gal užsukti į turtingą biologine įvairove Rumšiškių mišką ir apkabinti storiausią pušį Lietuvoje ar išdrįsti išsimaudyti Juoduoju ežeru vadinamame Paežerojuje, kuriame, anot legendų, gyvena žalčių karalius? Gal keliaujant į Arlaviškių kadagių slėnį užsukti prie milžiniškų Žiglos maumedžių? Gal mesti sau iššūkį ir užkopti į visus 8 išlikusius piliakalnius? Ar atrasti dievišką ramybę Pažaislio vienuolyno ansamblio architektūroje? O gal visą Lietuvą vos per kelias valandas apeiti Lietuvos liaudies buities muziejuje Rumšiškėse?
Kiek žmonių, tiek nuomonių – sakoma. Mes visi labai skirtingi, todėl skirtingi ir mūsų pomėgiai bei potyriai. Sunku išsirinkti, ką aplankyti?
PARKO DARBUOTOJAI REKOMENDUOJA:
1. Arlaviškių botaninis draustinis (Kadagių slėnis) ir jame įrengtas pažintinis takas vienas mylimiausių ne tik parko darbuotojų, bet ir lankytojų. Kodėl šis takas lankytojų buvo pripažintas gražiausiu Lietuvoje? Apsilankykite ir pamatykite! Į šią ypatingą vietą galima nukeliauti ir laivu: sezono metu kursuoja reguliarūs reisai, kurių metu aplankysite ne tik Kadagių slėnį, bet ir pasigrožėsite Kauno marių regioninio parko kraštovaizdžiu nuo laivo denio.
2. Pėsčiųjų ir dviračių takas aplink Pažaislį. Čia viskas kaip ant delno: ir Pažaislio didybė, ir galingas Taikos kalno ąžuolas, ir nostalgiška jo pirmtako, kurį pamatyti galima tik žiūrint pro molbertą, vieta, ir takas palei marias, kur pušų šaknys išsiraičiusios kaip mangrovės…
3. Dovainonių atodanga (Mergakalnis). Gaudyti žvilgsniu paukščių skrydžius nuo apžvalgos aikštelės ir įsisukti į legendų ratą! Nukeliauti laukiniu takeliu iki Uolės žiočių ir nusileidus pakrantėn patikrinti, ar dar kyšo moreninės Dovainonių atodangos „nosys“.
4. Paukščių stebėjimo platformos Duobakalnyje. Kiekvieno, kuris mėgsta kantriai ir ramiai stebėti aplinką, meditacinė vieta. Dar kai žinai, jog čia buvo Kampiškių kaimas, kuriame gimė poetas Jonas Aistis, nejučia pradedi ne tik paukščius skaičiuoti, bet ir eiliuoti… Platformos įrengtos prie marių, Duobakalnio stovyklavietės teritorijoje: vieną rasite netoli stogastulpio Jonui Aisčiui, kitą – pačiame iškyšulyje, ties Paukščių salomis, kitame gale.
5. Kauno marių regioninio parko lankytojų centras. Kai tavo tikslas ne šašlykas, žinai, kur gausi žinių ir rekomendacijų numalšinti savo pažinimo alkiui. Ir net patarimų, kur geriausia išsikepti šašlyką. Be to, interaktyvi ekspozicija visada įtrauks tiek didelius, tiek mažus. O karštą vasaros dieną čia rasite pavėsį lizde po riešutmedžiu!
6. Pažintiniai takai. Jie yra tarsi kompleksiniai pietūs – gauni viską: nuo lengvo užkandžio iki deserto akims.
Kasmet įrengiame, atnaujiname nemažai informacinių stendų, prižiūrime ir tvarkome poilsiavietes, lankytinas vietas, pažintinius takus. Įgyvendinant europinius projektus pamažu atsivėrė Pakalniškių piliakalnio formos, naujais laiptais pasipuošė Vieškūnų piliakalnis, atsirado apžvalgos aikštelė ant Mergakalnio, paukščių stebėjimo platformos Duobakalnyje, įrengtas nusileidimas prie marių Neveronių apžvalgos aikštelėje, o Samylų pakrantėje išdygo užlietus kaimus simbolizuojančios pavėsinės. Aplink marias įrengėme 13 molbertų, kurie žadina vaizduotę ir atgaivina užlietų kaimų vaizdus. Gali pamėginti juos visus surasti!
Ramunės Mikitiejevos nuotraukos