Nemuno slėnio lauko ekspozicija

Kviečiame susipažinti su nauja ekspozicija Kauno marių regioniniame parke. Ekspozicija įrengta Kauno raj. Leonavo k. prie pat Kauno marių, netoli Duobakalnio stovyklavietės. Pagal architekto Tomo Žutauto projektą modernioje lauko ekspozicijoje lankytojams pasakojama užlietų kaimų istorija: 1959 metais pastačius Kauno hidroelektrinę ir užtvenkus Nemuną, jo slėnis virto 6350 ha dydžio mariomis. Iš būsimų marių dugno iškelta 721 sodyba. Marios pasiglemžė miškus ir piliakalnius. Vis dėlto, atmintis apie gyvenimą marių dugne dar gyva. Lauko ekspozicija įrengta remiantis senųjų gyventojų prisiminimais.

Informaciniuose stenduose patalpintos senos fotografijos, buvusio ir esamo kraštovaizdžio nuotraukos, 19 „namukų-stendų“ lankytojai gali paskaityti apie gyvenimą prie Nemuno – sielių plukdymą, kaimuose gyvenusių žmonių tradicijas ir amatus, apie unikalias gamtos vertybes – rėvas, paukščių salas ir kt.

Stenduose yra QR kodai, kuriuos atvėrus, galima pasiklausyti „dugniečių“ dainų, pasakojimų, legendų. Jais patogu naudotis regėjimo negalią turintiems žmonėms, takas pritaikytas ir žmonėms su judėjimo negalia. Nuo automobilių kelio iki ekspozicijos veda keliukas per pievą.

Į bendrą kompoziciją sujungti pagrindiniai Kauno marių kraštovaizdžio simboliai – atodangos ir piliakalniai.

Evaldo Makricko nuotraukos